مقالات پزشکی

دستکش وینیل لیبرتون

دستکش وینیل لیبرتون

با افزایش تنوع و کارایی دستکش های یکبار مصرف پزشکی استفاده از آن ها بیشتر از گذشته شده است. برخی از افراد پوست دستشان به مواد استفاده شده در تولید دستکش های یکبار مصرف حساسیت دارد و بلافاصله پس از استفاده دچار آلرژی می شوند. کارشناسان این حوزه دست به تولید دستکش وینیل لیبرتون زده که به دلیل عدم وجود مواد لاتکس درون آن ها کاملاً ضد حساسیت هستند.

اغلب شرکت هایی که در زمینه تولید دستکش یکبار مصرف و محصولات بهداشتی تخصص دارند همواره در کنار تولیدات خود به دنبال راهکارهای متفاوت برای استفاده همه افراد از دستکش ها بوده اند و بر این اساس به تولیدات متنوعی از قبیل دستکش وینیل لیبرتون در کنار انواع لاتکس آن ها پرداخته اند.

دستکش وینیل لیبرتون چیست؟

دستکش وینیل لیبرتون چیست؟

دستکش وینیل لیبرتون چیست؟

وینیل لیبرتون را می توان از نمونه دستکش های یکبار مصرفی دانست که به هنگام استفاده روی سطح پوست دست نمی چسبد و به هیچ عنوان تولید حساسیت نمی کند. از این دستکش ها بیشتر برای مصارف و کارهایی که نیاز به لمس دقیق ندارد، استفاده می شود. به عنوان مثال در کارهای مربوط به محیط آزمایشگاه، برای انجام فعالیت های نقاشی، تمیزکاری، آرایشی و ناخن کاری و عملیات مونتاژ و غیره، این دستکش ها بسیار پرکاربردند.

جنس دستکش وینیل لیبرتون از پلی وینیل کلراید است این عامل خود کمک می کند تا فرد خیلی راحت تر دستکش را به دست کند. این دستکش ها فاقد هر نوع بوی آزاردهنده و پودر بوده و به همین علت از طرفداران بسیاری برای خرید برخوردار است. گاهی افرادی نظیر آرایشگران برای مدت زمان طولانی نیاز به استفاده از دستکش ها هستند. از این رو دستکش وینیل لیبرتون با داشتن خاصیت ضد تعریق خود به علت نچسبیدن روی پوست دست، بهترین گزینه برای این افراد است.

ویژگی و کارایی دستکش وینیل لیبرتون

ویژگی و کارایی دستکش وینیل لیبرتون

ویژگی و کارایی دستکش وینیل لیبرتون

افراد به هنگام خرید یک دستکش یکبار مصرف به دنبال ویژگی و کارایی آن می گردند که به طور خلاصه قابلیت های دستکش وینیل لیبرتون شامل موارد زیر است:

 • این نوع دستکش برای افرادی که پوست دستشان نسبت به لاتکس حساس است بهترین گزینه است.
 • تولید این دستکش ها با اندازه های استاندارد بوده و برای سه رده سایز اسمال، مدیوم و لارج می باشد.
 • مصارف این دستکش گسترده بوده و می توان از آن ها علاوه بر استفاده در منزل، در محل کار، آزمایشگاه ها، بیمارستان ها، رستوران ها و غیره به کار برد.
 • دستکش وینیل لیبرتون فاقد هر نوع بو و مواد پودری بوده و به صورت شفاف و بی رنگ تولید می شود.
 • از جهت قیمت نسبت به دستکش های لاتکس مقرون به صرفه تر است.
 • در تولید دستکش وینیل لیبرتون از دستگاه های پیشرفته استفاده شده تا دستکشی با کیفیت مطلوب در اختیار خریدار قرار گیرد.
 • این دستکش ها یکبار مصرف بوده و پس از استفاده باید دور انداخته شود.
 • دستکش های وینیل لیبرتون دربسته بندی و پک استاندارد در بازار به فروش می رود.
 • دقت کنید این نوع از دستکش ها استریل نبوده و نباید با زخم باز برخورد داشته باشد.
 • از ویژگی مهم دستکش وینیل لیبرتون مقاومت زیاد آن در برابر کشش و برخورد با اجسام تیز است.
 • در مقابل مقاومت بالای این دستکش در برابر آسیب، از ضخامت نازکی برخوردار است. پس دستکش وینیل لیبرتون می تواند بهترین انتخاب دستکش یکبار مصرف برای افراد باشد.

قیمت و خرید دستکش وینیل لیبرتون

قیمت و خرید دستکش وینیل لیبرتون

قیمت و خرید دستکش وینیل لیبرتون

گاهی برای مصارف عمومی و فعالیت‌هایمان نیاز به استفاده از دستکش داریم. از طرفی چسبندگی دستکش های لاتکس را روی پوست دست خود نمی پسندیم چراکه اغلب سبب تعریق شده و حس بدی به فرد دست می دهد. دستکش یکبار مصرف وینیل لیبرتون تولید شده از بهترین مواد اولیه مدیکال بهترین گزینه برای انتخاب افراد به جای دستکش های لاتکس است. این دستکش ها به سرعت در حال محبوب شدن در میان استفاده کنندگان خود می باشند. در بازار برندهای متفاوتی از دستکش وینیل لیبرتون وجود دارد که افراد به راحتی می توانند اقدام به خرید و تهیه آن کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *