مقالات پزشکی

صندلی تابوره پزشکی

صندلی تابوره پزشکی

صندلی تابوره پزشکی نوعی صندلی چرخ دار می باشد که به دو گروه پزشکی و آزمایشگاهی تقسیم می شوند. انواع مختلف آن شامل صندلی تابوره پزشکی، صندلی تابوره آرایشگاه و صندلی تابوره آزمایشگاه است. ممکن است صندلی تابوره آرایشگاه مقداری با صندلی های آزمایشگاه و پزشکی متفاوت باشد. صندلی پزشکی تابوره در انواع مختلف و رنگ های متنوع در بازار تجهیزات پزشکی عرضه می گردد.

ظاهر صندلی آزمایشگاهی و تابوره و ارتفاع صندلی آن چقدر می باشد؟

ظاهر صندلی آزمایشگاهی و تابوره - ارتفاع صندلی

ظاهر صندلی آزمایشگاهی و تابوره – ارتفاع صندلی

از لحاظ ظاهری به دو شکل بدون پشتی یا با پشتی تولید می شود و قابلیت تنظیم ارتفاع را دارد. این صندلی جک دار برای مصرف کننده بسیار راحت است و می تواند برای انجام کارهایی که به تمرکز بالا نیاز دارند بسیار کاربردی باشد. طراحی نشیمن این صندلی به شکل زین اسبی یا گرد است و دارای پشتی 360 بوده که می تواند بر اساس نیاز بچرخد.

صندلی تابوره در مراکز درمانی و آزمایشگاهی کاربرد دارد و برای نشستن های طولانی مدت مناسب می باشد.

در آزمایشگاه باید ارتفاع صندلی با ارتفاع میز متناسب باشد تا شخص بتواند راحت تر و آسان تر به انجام کارهای آزمایشگاهی بپردازد. برای میزهایی با ارتفاع 90 سانتیمتر باید نشیمن صندلی روی 65 تا 70 سانتیمتر تنظیم شود. برای اینکه از مناسب بودن ارتفاع صندلی اطمینان حاصل کنید می بایست روی صندلی بنشینید به طوری که آرنج و ساعد دست روی میز براحتی قرار بگیرند. وجود جک در زیر نشیمن صندلی امکان تغییر ارتفاع دلخواه را به مصرف کننده می دهد. از این جهت مشکلی برای استفاده از میزهای خیلی بلند یا کوتاه نیست؛ البته به دلیل وجود این ویژگی قیمت صندلی آزمایشگاه نسبت به مدل های دیگر صندلی گران تر می باشد.

اهمیت پایه در صندلی آزمایشگاهی

اهمیت پایه در صندلی آزمایشگاهی

اهمیت پایه در صندلی آزمایشگاهی

صندلی تابوره پزشکی و آزمایشگاهی در دو مدل پایه ثابت و چرخدار تولید می شوند البته هر دو نوع از قسمت نشیمن قابلیت چرخش را دارند. شخص استفاده کننده از صندلی چرخدار تابوره پزشکی می تواند بدون بلند شدن ازصندلی در محیط جابه جا شده و بین میزها حرکت کند. بنابراین این مدل صندلی تابوره آزمایشگاه نسبت به صندلی تابوره پایه ثابت بیشتر در معرض استهلاک قرار دارد. صندلی تابوره پزشکی ثابت کامل روی زمین و سطوح ناصاف قرار می گیرد و دچار استهلاک کمتری می شود. روی پایه برخی از مدل های صندلی تابوره آزمایشگاهی، جای پا تعبیه شده است. بنابرانی کاربر می تواند برای جلوگیری از خستگی پاها، زاویه زانو و پاهای خود را تغییر دهد.

نکات مهم در خرید صندلی آزمایشگاهی

نکات مهم درخرید صندلی آزمایشگاهی

نکات مهم درخرید صندلی آزمایشگاهی

برای اینکه در خرید صندلی تابوره پزشکی و آزمایشگاهی به دقت عمل کنیم باید نکاتی را در مورد ابعاد، جنس و قابلیت تنظیم ارتفاع و نوع پایه های آن بدانیم. مدل های جک دار صندلی آزمایشگاهی تابوره به کاربر امکان تغییر و تنظیم ارتفاع صندلی با میز و قد را می دهند. بنابراین این صندلی ها برای افراد با قدهای مختلف و میزهای دارای ارتفاع متفاوت مناسب هستند. چرخدار بودن این نوع صندلی ها در مقایسه با نوع بدون چرخ و پایه ثابت کارایی بیشتری در محیط آزمایشگاه دارند. زیرا چرخ صندلی به کاربر اجازه جابه جایی راحت و بدون بلند شدن را روی میزهای مختلف می دهد. همچنین جنس رویه نشیمن صندلی باید در برابر مواد شیمیایی و  نفوذ آب مقاوم باشد تا بتوان براحتی آن را تمیز کرد و در صورت ریختن مواد آزمایشگاهی که ممکن است حالت اسیدی باشند، خیلی زود خراب نشود.

خرید اینترنتی صندلی آزمایشگاهی و تابوره

خرید اینترنتی صندلی آزمایشگاهی و تابوره

خرید اینترنتی صندلی آزمایشگاهی و تابوره

در حال حاضر خرید و فروش انواع مدل صندلی آزمایشگاهی و پزشکی تابوره به صورت اینترنتی انجام می شود. این صندلی ها باید از ویژگی های خاصی برخودار باشند تا استفاده آن ها در محیط های درمانی، بیمارستانی و صنعتی راحت باشد. از لحاظ استانداردهای کیفی و طبی باید در سطح بالایی باشد تا کاربر هنگام نشستن طولانی روی آن احساس خستگی و درد در قسمت پشت و پاها نکند.

هنگامی که قصد دارید صندلی تابوره پزشکی را از طریق فروشگاه های اینترنتی خریداری کنید باید تمام ویژگی های محصول را بررسی کرده و به خدمات پس از فروش و ضمانت محصول دقت کنید.

جنس نشیمن صندلی آزمایشگاهی از چیست؟

جنس نشیمن صندلی آزمایشگاهی از چیست؟

جنس نشیمن صندلی آزمایشگاهی از چیست؟

جنس نشیمن صندلی تابوره پزشکی معمولا از پارچه نیست و از ابر یا فوم سرد استفاده می شود. روکش صندلی پارچه ای گردش هوا را راحت تر می کند و مانع از تعریق می گردد ولی با این وجود به چند دلیل در ساخت روکش صندلی تابوره، پارچه به کار نمی رود. در آزمایشگاه کاربر با مایعات مختلفی کار می کند و به احتمال زیاد این محلول ها روی صندلی می ریزند. بنابراین اگر رویه صندلی از پارچه باشد، می تواند مایعات را به خود جذب کند و تمیز کردن صندلی کار راحتی نخواهد بود. در مقابل استفاده از روکش وینیل برای ساخت صندلی تابوره پزشکی و آزمایشگاهی بسیار مناسب است زیرا در برابر نفوذ هر نوع مایعی مقاوم بوده و قابلیت تمیز کردن آسانی دارد.

کاربرد صندلی تابوره در چه جاهایی است؟

کاربرد صندلی تابوره در چه جاهایی است؟

کاربرد صندلی تابوره در چه جاهایی است؟

انواع صندلی آژمایشگاهی در جنس های مختلفی مانند چرم و استیل تولید می شود و بسته به نوع کاربرد در مکان هایی مثل مدارس و کلینک ها، آرایشگاه ها و آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. در مدارس صندلی تابوره برای انجام آزمایشات دانش آموزان در آزمایشگاه مدرسه به کار می رود. علاوه بر استفاده صندلی تابوره در محیط های بیمارستانی و آزمایشگاهی از این نوع صندلی می توان در آریشگاه ها نیز استفاده کرد. در آرایشگاه، صندلی تابوره مکمل آینه است و براحتی می توان متناسب با قد مشتری و ارتفاع میز آینه آن را تنظیم کرد. همچنین آرایشگر براحتی به تمام قسمت های صورت مشتری تسلط پیدا می کند و با راحتی و کیفیت بهتری کار مشتری را انجام می دهد.

قیمت صندلی تابوره پزشکی

جمع بندی بحث صندلی تابوره پزشکی

جمع بندی بحث صندلی تابوره پزشکی

صندلی های آزمایشگاهی از امکانات ضروری یک محیط درمانی محسوب می شوند. زیرا کاربر باید برای زمان زیادی روی آن ها بنشیند و فعالیت های مختلفی انجام دهد. بنابراین میزان راحتی و نوع آرگونومی این صندلی ها بسیار مهم است. از نظر ظاهر تمام مدل های صندلی تابوره آزمایشگاهی شبیه یکدیگر هستند ولی از لحاظ جنس و ابعاد در انواع مختلفی به بازار عرضه می گردند. قیمت انواع صندلی تابوره پزشکی با توجه به جنس و ابعاد و نوع چرخدار و بدون چرخ متفاوت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *