مقالات پزشکی

صندلی پدیکور

صندلی پدیکور

یکی از مهم‌ترین تجهیزات سالن های زیبایی به‌خصوص در فصل تابستان صندلی پدیکور است. هدف از پدیکور کردن تنها رسیدگی به ناخن‌های پا نیست؛ بلکه کاربرد درمانی هم در طراوت و شادابی پوست پا دارد. همان‌طور که می‌دانید پوست پا از سلول‌های مرده‌ای برخوردار است که مدام نیازمند رسیدگی و برداشتن این سلول‌های اضافی است. پدیکور کردن بهترین شیوه برای راحت شدن از شر این دسته از سلول‌های مرده است و می‌تواند تأثیر بسزایی در زیبا شدن پوست پا و ناخن‌ها داشته باشد؛ بنابراین پدیکور کردن شامل لایه‌برداری پوست‌های مرده از سطح پا و ناخن‌ها است.

صندلی پدیکور چیست و چه کارایی دارد؟

صندلی پدیکور چیست و چه کارایی دارد؟

صندلی پدیکور چیست و چه کارایی دارد؟

یک صندلی نرم و راحت که معمولاً جنس رویه آن از چرم و یا پلاستیک با کیفیت بالا است. مشتری شما در کمال آرامش روی صندلی می‌نشیند و متخصص ناخن شروع به انجام عملیات پدیکور روی پای مشتری می‌کند. داشتن صندلی پدیکور از مهم‌ترین فاکتورهای جذابیت برای یک سالن زیبایی محسوب می‌شود. مشتریان همواره به دنبال تجهیزات پیشرفته در یک سالن زیبایی، همچون امکانات پدیکور کردن ناخن ها می‌باشند.

هرچه قدر صندلی پدیکور مناسب‌تر و کارآمدتر باشد طبعاً مشتری احساس راحتی بیشتری کرده و انجام عملیات پدیکور کردن ناخن‌ها با ظرافت و دقت بالاتری توسط متخصص پدیکور انجام خواهد شد. بنابراین انتخاب صندلی پدیکور با امکانات رفاهی مناسب می‌تواند در جذب مشتری بیشتر برای سالن زیبایی تأثیرگذار باشد. درعین‌حال خرید لوازم و تجهیزاتی پیشرفته از صندلی پدیکور با بهترین کیفیت و کارایی، از هزینه‌های اضافی بعدی سالن زیبایی جلوگیری کرده و با داشتن دوام و ماندگاری طولانی سبب استفاده در بلندمدت خواهد شد.

انواع صندلی پدیکور

انواع صندلی پدیکور

انواع صندلی پدیکور

صندلی پدیکور بر اساس شکل ظاهری و نوع کارایی خود به انواع متفاوت تقسیم‌بندی می‌شود. به‌عنوان‌مثال یک نوع از صندلی‌های پدیکور فرد تنها روی صندلی می‌نشیند و یک میز کوچکی در زیر پای او قرار می گیرد تا پای او روی آن گذاشته شود و متخصص شروع به انجام عملیات روی ناخن‌های او ‌کند. در نوعی دیگر همچون کاناپه‌ای راحت بوده که فرد با آرامش خاطر نشسته و پاهایش را درون وانی یا روشویی کوچک از آب گرم قرار می‌دهد.

از آن جایی که عملیات پدیکور کردن تنها به مرتب نمودن ناخن‌های پا ختم نمی شود؛ بر تجهیزات صندلی پدیکور اضافه می‌ گردد. در یک سالن زیبایی مجهز، پدیکور پا شامل مراحل مختلفی از برداشتن کوتیکول اضافی پوست ناخن به همراه برداشتن سلول‌های مرده از سطح کف و پاشنه پا، استفاده از ماسک‌های مختلف لایه‌برداری پوست کف پا و انگشتان پا، به‌کاربردن انواع لوسیون‌ها و روغن‌ها جهت آبرسانی و در نهایت ماساژ پاها است. براساس مکانیزم عملکرد در صندلی های پدیکور می توان آن ها را در انواع مختلف دید؛ که شامل موارد زیر است:

صندلی پدیکور به‌صورت مبله که در بالا نحوه عملکرد آن را توضیح دادیم.

صندلی پدیکور دارای جکوزی یا وان حمام

در این شکل از صندلی پدیکور یک وان حمام کوچک از آب گرم به همراه دوشی وجود دارد که مشتری پاهای خود را در آن قرار داده و متخصص پدیکور به انجام ماساژ آن می‌پردازد. در ضمن به آن صندلی لوکس پدیکور هم گفته می‌شود.

صندلی پدیکور ماساژور دار

شکل حرفه‌ای‌تر از تجهیزات صندلی پدیکور، انواع ماساژوردار آن است. این شکل از صندلی‌ها، دارای ریلکسیشن برای مشتری هستند و نیز امکاناتی نظیر تنظیم ارتفاع دارند که به‌صورت اتوماتیک عمل میکند. توجه کنید ماساژ پا نه‌تنها باعث احساس راحتی و شل شدن عضلات پا می‌شود بلکه می‌تواند سبب جوان‌سازی پوست این ناحیه از بدن هم ‌شود.

صندلی پدیکور برقی

این صندلی برقی دارای تنظیمات اتوماتیکی است که میتواند ارتفاع آن را جهت کنترل کار و انجام دقیق‌تر عملیات پدیکور تنظیم کند. صندلی پدیکور برقی با داشتن موتوری برقی نسبت به سایر صندلی‌ها در برابر هرگونه فشار و اضافه‌وزن مقاومت بالایی دارد.

ابعاد استاندارد صندلی پدیکور

ابعاد استاندارد صندلی پدیکور

ابعاد استاندارد صندلی پدیکور

صندلی پدیکور طوری طراحی و ساخته شده که از قابلیت تنظیم مناسب ارتفاع حین عمل کار روی پای مشتری برخوردار باشد. دقت در استاندار بودن یک صندلی پدیکور می‌تواند در رضایت‌بخش بودن نتیجه عملیات کار پدیکور مؤثر واقع شود. داشتن نشیمن راحت به همراه پشته نرم در صندلی سبب احساس آرامش بیشتر مشتری شده و در نتیجه با آرامش بیشتری پاهای خود را برای انجام عملیات پدیکور درون کاسه وان قرار خواهد داد. صندلی پدیکور استاندارد، سبب آرامش و رضایت مشتری حین کار شده و در عین حال عملکرد متخصص پدیکور را بالا خواهد برد.

قیمت و خرید صندلی پدیکور

قیمت و خرید صندلی پدیکور

قیمت و خرید صندلی پدیکور

یک صندلی پدیکور علاوه برداشتن جذابت و زیبایی باید از کیفیت و قیمت مناسبی هم برخوردار باشد. صندلی پدیکور می‌تواند سالن زیبایی شما را مدرن‌تر و پیشرفته‌تر جلوه دهد و مشتریان بیشتری را به‌سوی خود روانه سازد. پس اینکه صندلی را از کجا و با چه قیمت و کیفیتی می‌خرید اهمیت بسیار زیادی در روند کاری آینده شما خواهد داشت چراکه این روزها روش‌های درمانی و زیبایی روی ناخن‌ها و به‌ویژه پاها زیاد دیده می‌شود و طرف‌داران بسیاری هم پیدا کرده است.

پس چه‌بهتر صندلی را تهیه کنید که بتواند خدمات بیشتری را به مشتریان سالن زیبایتان ارائه دهد و چه‌بسا در سودآوری و درآمدزایی آرایشگاه شما مؤثر خواهد بود. خرید صندلی پدیکور استاندارد با لوازم و تجهیزات پیشرفته از مهم‌ترین دستاورد یک سالن زیبایی برای جذب هرچه بیشتر مشتریان خود است؛ بنابراین تنها به‌ظاهر لوکس یک صندلی توجه نکنید بلکه کیفیت لوازم استفاده شده در آن به همراه تجهیزات مدرن برای کسب راحتی بیشتر مشتریانتان را نیز در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *