مقالات پزشکی

بهترین دستگاه فشار سنج خانگی ایرانی و خارجی با دقت بالا

انواع فشار سنج ها

تعدادی از متخصصان و پژوهشگران حوزه سلامت برای این که افراد مبتلا به فشار خون بتوانند شرایط خود را بهتر مانیتور کنند و هم چنین برای راحتی بیماران به این افراد توصیه می شود که از دستگاه فشار سنج خانگی استفاده کنند. این فشار سنج ها در رنج های مختلف و قیمت های متفاوت در بازار موجود است. بیماران می توانند متناسب با بودجه خود این دستگاه را تهیه کنند و در مواقعی ضروری از آن استفاده کنند. داشتن یک دستگاه فشار سنج از در خانه افرادی که بالای 45 سال سن دارند می تواند بسیار موثر باشد مخصوصاً برای افرادی که استرس رفتن به مطب پزشک را دارند می توانند از این فشارسنج های خانگی استفاده کنند. قطعاً استفاده از این فشار سنج ها نمی تواند جایگزین رفتن به نزد پزشک باشد. بنابراین اگر شما یک فرد مبتلا به فشار خون هستید تحت نظر پزشک باشید و یک دستگاه فشار خون در خانه داشته باشید. در این مطلب چند تا از بهترین دستگاه فشار سنج خانگی را برای شما معرفی خواهیم کرد.

انواع فشار سنج ها

فشار سنج ها انواع مختلفی دارد که شامل فشار سنج عقربه ای، فشار سنج جیوه ای و فشار سنج دیجیتالی است. شما باید با توجه به بودجه خودتان و بررسی ویژگی های هر یک از فشار سنج ها، فشار سنج مورد نظر خود را انتخاب کنید. در ادامه به بررسی انواع مدل فشار سنج با کیفیت می پردازیم.

فشار سنج  omron

فشار سنج  omron

این فشار سنج یک فشار سنج دیجیتالی است که در کشور ژاپن تولید می شود. یکی از مزیت های این فشار سنج حافظه بالایی است که دارد و می تواند تا 100 ها بار فشار خون شما را در حافظه ی خود ثبت کند. این فشار سنج مجهز به هشدار آریتمی قلبی و فشار خون بالا است. فشارسنج های نوع دیجیتالی برند omron دستگاه های ساده ای نیستند که فقط برای سنجش فشار خون استفاده شوند بلکه دستگاه های متنوعی هستند که با توجه به نیازتان می توانید آن را تهیه کنید. یکی از ویژگی های این فشار سنج، تنظیم کردن فشار سنج با اپلیکیشن مخصوص در تلفن همراه است که می توانید تفسیر فشار خون خود را در اپلیکیشن ببینید. در زیر چند نوع از بهترین فشار سنج های برند omron را بازگو می کنیم.

  1. فشارسنج omron بازویی و دیجیتالی سری M: این فشار سنج قابلیت استفاده همزمان برای دو نفر را دارد. 100 بار فشار خون متوالی را در خود ذخیره می کند. این سری از فشارسنج omron برای افرادی که دور بازوی آن ها بین 9 تا 17 اینچ است مناسب است.
  2. فشارسنج omron سری7: از ویژگی های این فشار سنج این است که این فشار سنج کاملاً بی سر و صدا است. بسیار سبک است و برای سفر کاملاً مناسب است. با این فشار سنج می توانید در 10 دقیقه 3 بار فشار خود را بگیرید و این فشار سنج مجهز به میانگین گیر پیشرفته است.
  3. فشارسنج دیجیتال omron مدل بازویی سری ۱۰: این فشارسنج بی سیم است و قابلیت اتصال به تلفن همراه را دارد. امکان ذخیره سازی 200 فشار خون متوالی را دارد. این مدل از فشار سنج های omron نیز به میانگین گیر و هشدار فشار خون بالا نیز مجهز است.

فشارسنج RIESTER

فشارسنج RIESTER

یکی از بهترین فشار سنج های اتوماتیک و دیجیتالی فشار سنج های تولید شرکت RIESTER است. این فشار سنج دقت بالایی دارد، حافظه ذخیره سازی مناسب، اندازه گیری و نمایش ضربان قلب را دارد، این فشار سنج مجهز به یک مانیتور بزرگ و واضح است.

فشار سنج برند بیور آلمان

فشار سنج برند بیور آلمان

فشار سنج های تولید شده توسط شرکت بیور آلمان جز معدود فشار سنج هایی است که مهر کیفیت را از آن خود کرده است. این مهر تایید نشان دهنده ی این است که شما با خیال راحت می توانید از این فشارسنج استفاده کنید.

  1. فشارسنج مچی BC08 مدل دیجیتالی: کیفیت بسیار عالی، اندازه گیری فشارخون از روی نبض مچ، دقت بالا، استفاده آسان و خاموش شدن خودکار از جمله ویژگی های این فشارسنج است.
  2. فشارسنج دیجیتالی BC19 بیورر مدل مچی: این فشار سنج مجهز به سخنگو است و آریتمی های قلب نمایش می دهد، دقت بالا و کاربری ساده از ویژگی های این فشار سنج است. این فشار سنج برای افرادی با دور مچ های 14 تا 20 سانتی متر مناسب است.
  3. فشارسنج دیجیتالی BC30 بیورر: این فشار سنج از نوع مچی است و امکان ذخیره سازی ۳ اندازه گیری را دارد. این فشار سنج به نمایشگر با قابلیت خوانایی بالا مجهز است و مناسب برای افرادی با دور مچ های ۱۳.۵تا ۱۹.۵ است.

حتما بخوانید : مقایسه فشارسنج امرن و بیورر

فشارسنج های دیجیتالی Citizen

فشارسنج های دیجیتالی Citizen

  1. فشار سنج CH-452 : یکی از تولیدات عالی شرکت سیتی زن، فشارسنج های دیجیتالی مدل CH-452 است. از ویژگی های بارز این مدل تمام اتوماتیک بودن این دستگاه است. سنجش فشار خون و ضربان قلب که با فشار دادن یک دکمه انجام می شود. کاف قسمتی است که دور دست قرار می گیرد، در این مدل کاف بسیار با کیفیت است. این فشار سنج مجهز به باتری است و با آداپتور نیز کار می کند. اندازه گیری پیشرفته از ویژگی های این دستگاه است.
  2. فشار سنج CH-453 : این فشار سنج کاملاً اتوماتیک است و کاربری بسیار آسانی دارد. این دستگاه قابلیت میانگین گیری پیشرفته دارد و مجهز به نمایشگر آریتمی قلبی است. کاف این مدل بسیار نرم و با کیفیت است.

فشارسنج I Health

فشارسنج I Health

فشارسنج I Health یک فشار سنج دیجیتالی تولید کشور چین است. این فشار سنج یکی از بهترین فشارسنج های تولید شرکت شیائومی است. این فشار سنج امکان اتصال به گوشی های هوشمند را دارد و شما می توانید از اپلیکیشن مربوطه برای تفسیر شرایط فشار خون خود استفاده کنید.

حتما بخوانید : دقیق ترین دستگاه فشار خون برای کدام برند است؟

فشارسنج های Welch Allyn

 فشارسنج های Welch Allyn

فشارسنج Welch Allyn از دسته فشار سنج های دیجیتالی است که بسیار کوچک است و برای سفر بسیار مناسب است. این فشار سنج دارای دقت و کیفیت بسیار عالی است. از این فشار سنج حتی پزشکان هم می توانند استفاده کنند. این فشار سنج دارای دو نوع کاف است. یکی کاف معمولی و یک کاف بزرگ برای بزرگ سالان دارد. این فشار سنج مجهز به باتری با عمر طولانی است و سرعت و دقت اندازه گیری در این فشار سنج بسیار بالا است.

فشار سنج TMB-1112 برند گلامور

فشار سنج TMB-1112 برند گلامور

فشار سنج TMB-1112 یک فشار سنج دیجیتالی است که برای افراد سالمند بسیار مناسب است زیرا کاربری بسیار آسانی دارد. از مزایای این فشار سنج اندازه گیری فشار خون در کوتاه ترین زمان، نمایشگر با خوانایی بالا، نشانگر نبض و ضربان قلب است.

حتما بخوانید : چگونه با دستگاه فشار سنج کار کنیم؟

فشارسنج برند لایف مدل T4

فشارسنج برند لایف مدل T4

فشارسنج های مدل T4 از برند لایف یکی از بهترین انتخاب ها برای فشارسنج های خانگی است. این مدل از فشار سنج های لایف مچی است و استفاده از آن بسیار راحت است. این فشار سنج با باتری کار می کند و دقت و سرعت بالایی دارد. مجهز به اندازه گیر ضربان قلب و نبض است.

فشارسنج مدل BP AG1-20 از برند میکرولایف

این نوع از فشار سنج ها کیفیت و کارایی بسیار بالایی دارد. طول عمر فشار سنج های دیجیتال برند میکرولایف بسیار بالا است. از فشار سنج BP AG1-20 به دلیل دقت و کارایی بالا می توان در مراکز درمانی و مطب ها هم استفاده کرد.

فشارسنج لایف مدل B7

این مدل از فشار سنج لایف، جز فشار سنج های عقربه است که پزشکان هم در مطب از این فشار سنج استفاده می کنند. این فشارسنج مجهز به گوشی پزشکی، بازوبند با کیفیت، گیج خوانای عقربه ای است. می توان گفت این فشار سنج برای افرادی که می توانند با این مدل از فشارسنج ها کار کنند بسیار عالی است.

فشارسنج های امسیگ مدل SP05

این مدل از برند امسیگ یک فشار سنج با دقت و کیفیت بالا از نوع عقربه ای است. کاربری آن بسیار آسان است. این فشارسنج  دارای یک کیف، بازوبند و گیج است و یک انتخاب عالی برای استفاده های خانگی است.

حتما بخوانید : بهترین مارک فشارسنج دیجیتالی سخنگو خانگی و بیمارستانی

فشارسنج مدل Exacta 1350 برند Rishter

فشارسنج  Exacta 1350 از برند ریشتر یک فشار سنج عقربه ای بسیار با کیفیت است. این فشار سنج امکان اندازه گیری دقیق فشار خون را دارد و از دوام و کیفیت بسیار بالایی بر خوردار است. این فشار سنج در مقایسه با فشار سنج های دیجیتالی، فشار خون را با دقت بیشتری اندازه گیری می کند.

سخن پایانی

با پیش رفت بسیار زیاد در حوزه پزشکی و تکنولوژی دوره ی فشار سنج های عقربه ای که هر کس امکان کار کردن با آن را نداشت گذشته است و فشارسنج های دیجیتال جایگزین این فشارسنج ها شده است. استفاده از این فشار سنج ها بسیار راحت است و افراد سالمند به آسانی و بدون نیاز به دیگران می توانند فشار خون خود را اندازه گیری کنند. برای انتخاب یک فشار سنج باید ویژگی هایی را در نظر بگیرید که شامل اندازه کاف فشار سنج که باید با اندازه دست شما مناسب باشد، اگر به حافظه بیشتری نیاز دارید باید مدل هایی را انتخاب کنید که امکان ذخیره چندین سنجش را داشته باشد، اندازه نمایشگر، سخنگو بودن فشار سنج، راحتی استفاده، قابلیت استفاده، خوانایی و قابل حمل بودن دستگاه از مواردی است که برای خرید یک دستگاه فشار سنج خانگی باید در نظر بگیرید تا بتوانید یک انتخاب خوب داشته باشید.

امیدواریم از بررسی بهترین دستگاه فشار سنج خانگی ایرانی و خارجی در سایت بیوتی سنتر استفاده لازم را برده باشید. همچنین شما عزیزان می توانید برای خرید انواع تجهیزات پزشکی با کیفیت اعم از خرید انواع دستگاه فشار سنج، دستگاه اکسیژن ساز ، لباس پزشکی و… از طریق همین سایت و با بهترین قیمت ها سفارشات خود را ثبت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *