مقالات پزشکی

بهترین فشارسنج بازویی؛ معرفی برترین مارک فشار خون دیجیتالی بازویی

بهترین فشارسنج بازویی؛ معرفی برترین مارک فشارخون دیجیتالی بازویی

کنترل فشارخون برای بیمارانی که مبتلا به فشارخون بالا هستند امری ضروری است. به همین منظور بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند که برای کنترل مرتب فشارخون یک دستگاه فشارسنج باکیفیت تهیه کنند و در منزل خود داشته باشند. در این مقاله قصد داریم برای افرادی که در جستجوی بهترین فشارسنج هستند و قصد خرید بهترین مارک فشارسنج دیجیتالی بازویی را دارند، راهنمایی‌هایی را ارائه کنیم و با معرفی برترین مارک دستگاه فشارخون دیجیتالی بازویی به آن‌ها کمک کنیم. قبل از هر چیز لازم به ذکر است که انواع مختلفی از دستگاه‌های فشارسنج در بازار موجود هستند که افراد با توجه به نیاز خود می‌توانند آن‌ها را تهیه کنند.

در گذشته بیشتر از دستگاه‌های فشارسنج عقربه‌ای و جیوه‌ای استفاده می‌شد؛ اما کار کردن با این دستگاه‌ها نیاز به مهارت و تجربه دارد و هر کسی نمی‌تواند فشارخون را با استفاده از دستگاه‌های عقربه‌ای اندازه بگیرد. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی انواع پیشرفته‌تری از دستگاه‌های فشارسنج ساخته شدند که تنها با فشار دادن چند دکمه می‌تواند به راحتی میزان فشارخون را با دقت بالا اندازه. فشارسنج‌های دیجیتالی از جدیدترین نوع دستگاه‌های فشارخون هستند که در انواع مختلف موجود می‌باشند. این دستگاه‌های فشارسنج به شکل انگشتی، بازویی و مچی ساخته شده‌اند؛ اما معمولاً بهترین فشارسنج بازویی است. چراکه روی شریان‌های عمیق بسته می‌شود و می‌تواند میزان دقیق فشارخون را اندازه‌گیری کند. دستگاه‌های فشارسنج مچی و انگشتی به دلیل اینکه روی شریان‌های کم عمق بسته می شوند ممکن است به علت ضعیف بودن میزان جریان خون نتوانند با دقت فشارخون را بسنجند. به همین دلیل توصیه ما به شما برای تهیه بهترین فشارسنج، خرید فشارسنج دیجیتالی بازویی است.

حتما بخوانید : انواع دستگاه فشار خون به همراه میزان دقت، مزایا و معایب + بازه قیمت

بهترین فشارسنج بازویی در بازار ایران کدام است؟

برندهای مختلفی انواع فشارسنج‌های بازویی را تولید و به بازار عرضه می‌کنند؛ اما در میان این فشارسنج‌های دیجیتالی بازویی برخی برندها دارای کیفیت و دقت بالایی هستند و به عنوان برترین مارک دستگاه فشارخون دیجیتالی بازویی شناخته می شوند. در ادامه برخی از این دستگاه‌های فشارسنج را برای شما معرفی می‌کنیم تا بدانید مزایا و معایب هر یک چیست و بتوانید به درستی انتخاب کنید.

  • فشارسنج دیجیتالی بازویی Omron

فشارسنج دیجیتالی امرون ساخت ژاپن است و می‌تواند هم زمان برای دو نفر مورد استفاده قرار بگیرد. کاف این فشارسنج قابلیت تنظیم برای سایزهای مختلف را دارد. حافظه این دستگاه فشارسنج می‌تواند ۱۰۰ مورد را در خود ذخیره کند. با توجه به اینکه این دستگاه قابلیت هشدار بیماری فشارخون و ضربان‌های قلب نامنظم را دارد، می‌تواند برای بسیاری از افراد مفید باشد. صدای دستگاه فشارسنج امرون بسیار کم است و به دلیل دارا بودن وزن سبک افراد می‌توانند در هر مکانی آن را همراه خود داشته باشند و از آن استفاده کنند. اندازه‌گیری فشارخون توسط این دستگاه بسیار دقیق بوده و قابلیت اتصال به تلفن همراه را نیز دارد.

  • فشارسنج دیجیتالی بازویی Beurer

فشارسنج دیجیتالی بازویی Beurer

دستگاه فشارسنج دیجیتالی بازویی بیور ساخت آلمان است و دارای مهر کیفیت می‌باشد. به همین جهت با اطمینان خاطر می‌توانید این دستگاه را تهیه کنید و در منزل از آن استفاده کنید. این دستگاه مجهز به سیستم خاموش کننده خودکار است. تنها با فشار دادن چند دکمه می‌توانید میزان فشارخون و ضربان قلب خود را اندازه بگیرید. دستگاه فشارسنج بازویی بیور سخنگو بوده و می‌تواند به چهار زبان خطای ایجاد شده را هشدار دهد. از ویژگی‌های این دستگاه فشارسنج می‌توان به قابلیت ذخیره کردن ۱۲۰ نتیجه، سخنگو بودن، هشدار خطا به چهار زبان، دارا بودن صفحه نمایش بزرگ، خوانا بودن نتایج برای افراد مسن و همچنین استفاده از باتری اشاره کرد.

حتما بخوایند : مقایسه فشارسنج امرن و بیورر

  • فشارسنج دیجیتالی بازویی Glamor

یکی از بهترین فشارسنج‌های بازویی موجود در بازار دستگاه فشارسنج دیجیتالی بازویی گلامور است. این دستگاه با باتری کار می‌کند و نحوه کار با آن بسیار آسان است. برای اندازه‌گیری فشارخون و ضربان قلب به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. کافی است دکمه پاور را فشار دهید و پس از یک دقیقه بدون ایجاد سروصدا فشارخون خود را به دقت اندازه بگیرید. این محصول دارای وزنی معادل ۸۰۰ گرم است و با توجه به ابعاد مناسب آن می‌توان در هر مکانی از آن استفاده کرد. اطلاعاتی که در دستگاه فشارسنج بازویی گلامور ذخیره می‌شود دارای تاریخ و ساعت است. بزرگ بودن صفحه نمایش و دارا بودن کاف پارچه‌ای مناسب سایز ۲۲ الی ۳۲ سانتی‌متر و همچنین یک کاف فنری با اندازه‌های ۲۲ تا ۴۲ سانتی‌متر استفاده از این دستگاه را برای تمام افراد آسان کرده است. این دستگاه می‌تواند به منبع تغذیه برق نیز وصل شود و برای اندازه‌گیری فشارخون از آن استفاده شود.

  • فشارسنج دیجیتالی بازویی Fresh Life

یکی از بهترین و دقیق‌ترین دستگاه‌های فشارسنج دیجیتالی بازویی مارک فرش لایف است که دارای صفحه نمایش بزرگی است و می‌تواند تاریخ‌های مربوط به اندازه‌گیری فشارخون را نیز ثبت کند. این دستگاه پس از استفاده به صورت اتوماتیک خاموش می‌شود و تمام اطلاعات مربوط به ضربان قلب و فشارخون اندازه‌گیری شده را در حافظه خود ذخیره می‌کند. کاف دستگاه فرش لایف مناسب اندازه‌های ۲۴ تا ۳۴ سانتی‌متر است و تمام افراد می‌توانند از آن برای اندازه‌گیری فشارخون استفاده کنند. این دستگاه ورودی پورت آداپتور دارد؛ اما همزمان می‌تواند از ۴ عدد باتری قلمی نیز استفاده کند. حافظه دستگاه دارای سه قسمت است و می‌تواند اطلاعات مربوط به سنجش فشارخون و ضربان قلب سه نفر را به صورت همزمان و جداگانه ذخیره کند.

  • دستگاه فشارسنج دیجیتالی بازویی Citizen

  دستگاه فشارسنج دیجیتالی بازویی Citizen

یکی دیگر از بهترین فشارسنج‌های بازویی دستگاه دیجیتالی بازویی سیتیزن است که در کشور ژاپن ساخته می‌شود و دارای کیفیت بالایی در بازار جهانی است. فشارسنج بازویی سیتیزن دارای سنسور است و اگر در حین اندازه گیری فشار متوجه حرکت بدن شود، به شما اخطار می‌دهد. اطلاعاتی نظیر تاریخ ساعت و شاخص ضربان قلب نامتعارف روی صفحه نمایش بزرگ این دستگاه با رنگ‌های مختلف نشان داده می‌شود. این دستگاه نیز قابلیت خاموش شدن خودکار دارد و می‌تواند پس از سه بار اندازه‌گیری میانگین سنجش را نشان دهد. ازآنجاکه دستگاه فشارسنج دیجیتالی بازویی سیتیزن می‌تواند تپش‌های نامنظم قلب را نیز تشخیص دهد، به عنوان یکی از بهترین دستگاه‌های موجود در بازار ایران شناخته می‌شود.

حتما بخوانید : فشار خون بالا را چگونه پایین بیاوریم؟

بهترین مارک فشارسنج دیجیتالی بازویی

برای مشاهده بهترین مارک فشارسنج دیجیتالی بازویی می‌توانید به وب‌سایت بیوتی سنتر مراجعه کنید و انواع مختلف دستگاه‌های فشارسنج دیجیتالی را با یکدیگر مقایسه کنید. هر یک از این دستگاه‌ها دارای ویژگی‌ها و مزایا و معایبی هستند. می‌توانید پس از مقایسه مدل‌های مختلف انتخاب درستی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *