مقالات پزشکی

بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز ایرانی و خارجی {قیمت مناسب} برای بیماران ریوی

بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز ایرانی و خارجی {قیمت مناسب} برای بیماران ریوی

بیماران ریوی مبتلا به فیبروز و سی او پی دی برای بهبود تنفس نیاز به تامین اکسیژن از طریق دستگاه اکسیژن رسانی با کیفیت دارند. در حال حاضر شرکت ها و تولید کننده متعددی در ایران و خارج از کشور برندهای متنوعی از این محصول را تولید می کنند. بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز ایرانی و خارجی که بتواند مشکلات تنفسی بیماران ریوی را بر طرف کند باید علاوه بر کیفیت بالا از قیمت مناسبی نیز برخوردار باشد. در این مقاله به مقایسه و بررسی انواع دستگاه اکسیژن ساز ایرانی و خارجی می پردازیم.

انواع دستگاه اکسیژن ساز

با توجه به نیاز بیماران و نحوه دریافت اکسیژن می توان بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز را به دو دسته دستگاه اکسیژن ساز با جریان مداوم و دستگاه اکسیژن ساز جریان پالسی تقسیم بندی کرد.

 1. انواع دستگاه اکسیژن ساز با جریان مداوم : مدل های دستگاه اکسیژن ساز خانگی همگی از تکنیک جریان مداوم بهره مند می شوند که این دستگاه ها می توانند با اتصال به جریان برق، اکسیژن را از طریق نازل و ماسک به بیمار انتقال دهند. دستگاه اکسیژن ساز خانگی برای بیماران ریوی می تواند در منزل و موقع خواب شبانه مورد استفاده قرار گیرد.
 2. انواع دستگاه اکسیژن ساز با جریان پالسی : نحوه عملکرد دستگاه های اکسیژ ساز از نوع پرتابل با استفاده از تکنولوژی پالسی است و عمل اکسیژن رسانی در این دستگاه ها توسط کانولای بینی انجام می شود. دستگاه اکسیژن ساز جریان پالسی دارای باتری بوده و قابلیت شارژ با برق قطار، هواپیما و فندک اتومبیل را دارد. این دستگاه ها قابلیت جا به جایی داشته و برای استفاده در مسافرت کاربردی هستند.

بهترین مارک و برند دستگاه اکسیژن ساز ایرانی

بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز ایرانی

بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز ایرانی

بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز ایرانی در مقایسه با مدل خارجی از کمپررسور قوی و توان بالای خروجی اکسیژن برخوردار است، قیمت مناسب و در دسترس بودن قطعات آن در داخل کشور و همچنین امکانات کاربردی از ویژگی های منحصربفرد دستگاه های اکسیژن ساز ایرانی است.

1. دستگاه اکسیژن ساز سوشیا Soshia

دستگاه اکسیژن ساز سوشیا Soshia 

دستگاه اکسیژن ساز سوشیا Soshia

دستگاه اکسیژن ساز سوشیا با ظرفیت تولید اکسیژن ۵ و ۱۰ لیتر، قابلیت کاربری 24 ساعته و خلوص اکسیژن بالای 90 درصد می تواند یک منبع ثابت دارای غلظت بالای اکسیژن را برای بیماران ریوی فراهم کند. این دستگاه اکسیژن ساز ایرانی می توان توسط یک ماده غربالگر اکسیژن را از نیتروژن و سایر گازهای موجود در فضای اتاق جداسازی کند. دستگاه تولید اکسیژن سوشیا به عنوان بهترنی مارک دستگاه اکسیژن ساز ایرانی دارای مشخصات زیر است:

 • مجهز بودن به نبولایزر به منظور استفاده از دارو‌های استنشاقی ریه
 • مجهز به ۳ لایه فیلتر مجزا و فیلتر آنتی باکتریال جهت ممانعت از ورود ناخالصی و باکتری ‌ها
 • دارا بودن سنسور اکسیژن با هدف مشاهده و کنترل هم زمان میزان خلوص اکسیژن خروجی
 • برخورداری از صدای بسیار کم که از مزایای مهم دستگاه های اکسیژن ساز به شمار می رود.
 • تنظیم خاموش شدن خودکار دستگاه با استفاده از سیستم زمان سنج
 • دارا بودن LCD بزرگ که از زبان فارسی پشتیبانی می کند.
 • مجهز به برد هوشمند و هشدار خودکار در مواقع حرارت بالا، فشار کم یا زیاد، قطع برق و افت خلوص اکسیژن
 • این دستگاه قابلیت خروجی اکسیژن را حداکثر ۱۰ لیتر بر دقیقه و با خلوص 96 درصد را دارد.

2. دستگاه اکسیژن ساز اکسیژن پلاس Oxygenplus

دستگاه اکسیژن ساز اکسیژن پلاس Oxygenplus

دستگاه اکسیژن ساز اکسیژن پلاس Oxygenplus

دستگاه اکسیژن ساز ۵ لیتری اکسیژن پلاس ساخت ایران را می توان بی شک بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز ایرانی دانست که قابل استفاده در منازل و کلینیک های درمانی برای بهبود شرایط تنفسی بیماران ریوی است. این دستگاه صدایی کمتر از 45 دسی بل را هنگام کار تولید می کند که صدایی مناسب بوده و برای بیمار آزار دهنده نیست. از جمله مشخصات دستگاه اکسیژن ساز اکسیژن پلاس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مجهز به فیلتر دائمی و بدون نیاز به تعویض
 • قابلیت خروج اکسیژن ۱ تا ۵ لیتر بر دقیقه
 • دارای زئولیت فرانسوی
 • قابلیت سنجش خلوص اکسیژن
 • تولید اکسیژنی با خلوص 93 درصد
 • نمایش میزان خلوص و اکسیژن
 • میزان برق مصرفی ۲۸۰ وات و از طریق برق شهری
 • میزان صدا کمتر از ۴۶ دسی بل
 • وزن دستگاه ۱۳ کیلوگرم

3. دستگاه اکسیژن ساز ایرانی مارک اکساز Oxas

دستگاه اکسیژن ساز ایرانی مارک اکساز Oxas

دستگاه اکسیژن ساز ایرانی مارک اکساز Oxas

این دستگاه اکسیژن ساز ایرانی به دلیل کارایی و کیفیت بالا در مقایسه با محصولات مشابه آن و قیمت مناسب جزو بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز ایرانی محسوب می شود. نمایشگر LCD این دستگاه امکان مشاهده درصد خلوص اکسیژن را داده و سنسورها در مواقع اُفت خلوص اکسیژن، کاهش فشار اکسیژن و نوسانات برق هشدارهایی را به کاربر می دهند. برخی از مشخصات دستگاه اکسیژن ساز اکساز به شرح زیر است:

 • وزن دستگاه ۲۲ کیلوگرم
 • سایز آن ۳۶ *۳۰ *۶۰ سانتی متر
 • درصد خلوص اکسیژن ۹۵ درصد
 • صدای موتور کمتر از ۵۰ دسی بل
 • میزان حجم خروجی اکسیژن ۰.۵ تا ۵ لیتر
 • صرفه‌جویی در مصرف برق

بهترین مارک و برند دستگاه اکسیژن ساز خارجی

بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز خارجی

بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز خارجی

برندهای مختلف دستگاه اکسیژن ساز در بازار وجود دارد که از لحاظ کیفیت و قیمت با هم متفاوت اند. در این بخش از مقاله به معرفی تعدادی از مهمترین و بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز مبله و پرتابل می پردازیم.

1. اکسیژن ساز Zenith Med

اکسیژن ساز Zenith Med

اکسیژن ساز Zenith Med

اکسیژن ساز 5 لیتری Zenith Med دارای وزن 13 کیلوگرم و ابعاد۲۰*۳۰*۴۷ بوده و نحوه عملکرد آن برقی و برای کارکرد 24 ساعته مناسب است همچنین به میزان ۳۰%در مصرف برق صرفه جویی می کند. این دستگاه مجهز به سیستم زمان سنج، ریموت، فیلتر ضد باکتری، سیستم هوشمند و آلارم خودکار برای حرارت زیاد، فشارکم یا زیاد و قطع شدن برق بوده و برای نمایش حالت کارکرد و زمان دارای LCDبزرگ است. جنس این دستگاه اکسیژن ساز از پلاستیک بوده و از طریق دسته و چرخ به آسانی حرکت می کند.

2. اکسيژن ساز Airsep

اکسيژن ساز Airsep

اکسيژن ساز Airsep

دستگاه اکسیژن ساز خانگی مدل Vision Air از دسته محصولات برند Airsep کمپانی چارت آمریکا است که برای مراکز درمانی، اوراژانس یا منازل مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه اکسیژن ساز در بالاترین ظرفیت عملکری کمترین مصرف را در حدود 300 وات دارد، به دلیل داشتن وزن 14 کیلوگرم و ابعاد ۲۹*۳۶*۵۳ به راحتی جا به جا می شود، خروجی این دستگاه از 1 تا 5 لیتر در دقیقه قابل تنظیم است و مجهز به آلارم برای هشدار زمان افت راندمان تولید اکسیژن، دارای قطع کننده خودکار برای مواقع نوسانات برق و جلوگیری از سوختگی دستگاه است. خلوص اکسیژن خروجی از دستگاه اکسیژن ساز مدل Vision Air 95 درصد بوده و مجهز به ظرف بزرگ مرطوب ساز باز و بسته شونده است.

3. اکسیژن ساز Inogen

اکسیژن ساز Inogen

اکسیژن ساز Inogen

دستگاه پرتابل مدل Inogen One G2 جدیدترین و بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز خارجی محسوب می شود که قابلیت اکسیژن دهی به میزان 1 تا 5 لیتر در دقیقه را با غلظت اکسیژن 90 درصد را دارد. داشتن وزن 4.4 کیلوگرم، صدای تولیدی کمتر از 38 دسی بل و قابل استفاده بدون محدودیت زمانی و مکانی آن را به یکی از بهترین دستگاه های اکسیژن ساز تبدیل کرده است. از جمله ویژگی های این دستگاه می توان به باطری لیتیوم قابل شارژ تا ۳ ساعت، قابلیت اتصال به شارژر فندکی اتومبیل قایق و هواپیما و قابلیت اتصال به برق ۲۲۰ ولت شهری و ۱۱۰ ولت کشتی و قطار اشاره کرد.

4. دستگاه اکسیژن ساز Longfian

. دستگاه اکسیژن ساز Longfian

. دستگاه اکسیژن ساز Longfian

یکی از کاربردی ترین دستگاه های اکسیژن ساز مدل JAY-1 ساخت شرکت لانگفیان است. در داخل این دستگاه باتری وجود دارد بنابراین از آن در مکان هایی که امکان اتصال به برق نیست به راحتی می توان استفاده کرد. وزن ۶کیلوگرم و ابعاد ۳۵*۱۹*۳۲ سبب وزن سبک و قابلیت حمل راحت این دستگاه شده و آن را به یک ابزار پزشکی پرکاربرد برای مصرف خانگی و مسافرتی تبدیل کرده است.

صدای موتور کمتر از ۴۵ دسی بل، میزان خروجی اکسیژن ۱تا۵ لیتر در دقیقه و دارا بودن یک باتری داخلی و یک آداپتور شارژ از دیگر ویژگی های منحصربفرد دستگاه های اکسیژن ساز برند لانگفیان است.

قیمت بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز بیماران ریوی

قیمت بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز بیماران ریوی

قیمت بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز بیماران ریوی

بیماران ریوی که مبتلا به سردردهای طولانی مدت یا آسم حاد، آمبولی ریه، عفونت ریه، هایپوکسی، فشار خون ریوی، آمفیروم، انسداد ریه و اختلالات عصبی عضلانی هستند در طول شبانه روز نیاز به اکسیژن دارند. این افراد می توانند از دستگاه های اکسیژن ساز خانگی و پرتابل استفاده کنند.

بر اساس کیفیت، نوع کارکرد و ویژگی های هر دستگاه، برندهای مختلف قیمت های مختلفی را برای این محصول ارائه می دهند. اما به طور کلی قیمت بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز ایرانی از 4 میلیون تومان شروع می شود؛ همچنین قیمت برندهای خارجی دستگاه های اکسیژن ساز تا 30 میلیون تومان نیز می رسد. البته با توجه به نوسانات شرایط اقتصادی نمی توان قیمت دقیق و ثابتی برای دستگاه های اکسیژن ساز ایرانی و خارجی لحاظ کرد.

جمع بندی

برای انتخاب بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز ایرانی و خارجی باید موارد مهمی را شامل کیفیت قطعات جانبی مثل فیلترها، قدرت موتور دستگاه، صدای کم، وزن کم، قابلیت کارکرد شبانه روزی، دوام قطعات و خدمات پس از فروش مد نظر قرار داد. در این مقاله به طور کامل به مقایسه انواع دستگاه های اکسیژن ساز برندهای ایرانی و خارجی پرداخته شد که می توان با مطالعه آن شناخت بیشتری در مورد انتخاب بهترین مارک دستگاه اکسیژن ساز ایرانی و خارجی برای بیماران ریوی بدست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *