مقالات پزشکی

تعمیر پالس اکسیمتر؛ آدرس نمایندگی ها

تعمیر پالس اکسی متر؛ آدرس نمایندگی ها

دستگاه پالس اکسیمتر از یک سنسور تشکیل شده است که نوری می باشد و در بیشتر موارد بر روی شریانچه هایی که دارای نبض هستند بسته می شوند که معمولا انگشت اشاره یک فرد است. دستگاه پالس اکسیمتر از یک طرف دارای دو ال ای دی است بعنوان فرستنده قرار گرفته است که دو موج با نور قرمز با طول 660 نانومتر و یک مادون قرمز با ولتاژ موجی بالغ بر 930 نانومتر قرار داده شده است. نور قرمز موجود در این دستگاه توسط هموگلوبین که به صورت طبیعی آبی است جذب می گردد و مادون قرمز که ترکیبی از هموگلوبین و اکسیژن است جذب می شود. پالس اکسیمتری به طور کلی یک روش غیر تهاجمی می باشد که میزان مولوکول هایی که در هموگلوبین وجود دارد را با هم در می آمیزد و با اندازه گیری ان ها در صدی را به ما نشان می دهد. میزان نرمال این عدد در یک فرد بین 95تا 97 درصد می باشد و اگر کمتر از این اعداد را نشان دهد یک زنگ هشدار برای اعلام کردن وضعیت خطر به صدا در می آید. در ادامه این مطلب به چگونگی تعمیر پالس اکسیمتر می پردازیم.

تعمیرات پالس اکسیمتر براساس ایرادات بوجود آمده

همانطور که میدانید پالس اکسیمتر یک دستگاهی است که به کمک آن می توانیم میزان درصد اشباع شده خون را اندازه گیری کنیم. البته باید بدانید که مدار دستگاه پالس اکسیمتر زیاد قدرتمند نمی باشد و تنها صفحه نمایش و بیشتر بخش هایی از مدار فرمان تشکیل شده است و فقط قسمت کوچکی مربوط به مدار تغذیه می باشد. بهتر است بدانید ایرادات این دستگاه بیشتر مربوط به پروپ و منبع تغذیه می باشد. خرابی در قسمت پروپ می تواند مربوط به قطع شدن سیم که مربوط به led ها است باشد  ویا ممکن است مربوط به ترانزیستور دستگاه پالس اکسی باشد. هنگامی تعمیر پالس اکسیمتر نیاز است که سیگنال های ppg را بر روی مانیتور نمی توان مشاهده کرد و تنها با یک لحیم کاری ساده می توانیم این ایراد را بر طرف نماییم. اگر دچار قطعی ارتباط در این دستگاه شدید بهتر است ابتدا سوکت و سیم را بررسی نمایید اگر مشکل از این قسمت نبود اتصالات مربوط به led و فوتوتزانزیستور را بررسی نمایید. هنگامی که باتری دستگاه در حال تمام شدن است دستگاه درست کار نمی کند و پیغامی مثل تمام شدن باتری به شما خواهد داد که اگر به این اخطار ها توجه نشود ایراداتی مثل چشمک زدن دستگاه و غیره در دستگاه ظاهر می گیردد.

چگونه می توان یک دستگاه پالس اکسیمتر انگشتی  را تعمیر کرد؟

برای تعمیرات دستگاه پالس اکسیمتر انگشتی تمام مواردی که در پالس اکسی بررسی شده است انجام می گیرد که قسمت پروپ یا سیم هایی که مربوط به نشان گر می باشد قطع نشده باشد همچنین قطع شدگی مربوط به دستگاه ترانزیتور دستگاه پالس اکسیمتر انگشتی باشد که افراد متخصص این رشته باید بررسی های لازم را انجام دهند. ممکن است شما یکی از افرادی باشید که به این دستگاه ها نیاز مند هستید در نتیجه از طریق نمایندگی های قابل اعتماد مثل مراجعه به خیابان پاستور که در این زمینه و تجهیزات پزشکی به شما مشاوره خواهند داد مراجعه نمایید و همچنین به شرکت هایی که این تجهیزات پزشکی را مثل شرکت نیکان در خیابان پاستور تولید می کنند مراجعه کنید و در این زمینه مشاوره بگیرید. اگر شما تصمیم به خرید یک برند خارجی از این نوع دستگاه را دارید می توانید از طریق نمایندگی تهران مدیکال این دستگاه که مربوط به بیماران قلبی است را خریداری نمایید. همچنین اگر دستگاه پالس اکسیمتر در منزل دارید و نیاز به تعمیر دارد از طریق نمایندگی ایران تجارت می توانید اقدام به تعمیر این دستگاه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *