مقالات پزشکی

جدیدترین و بهترین دستگاه کاشت مو در ایران (تمام اتومات)

جدیدترین و بهترین دستگاه کاشت مو در ایران

یکی از جدیدترین روش کاشت مو در دنیا با استفاده از دستگاه کاشت مو میکروگرافت یا میکرو کاشت انجام می شود که یکی از مزایای استفاده از این روش جدید اجرای مرحله کاشت و برداشت به صورت اتوماتیک است. با استفاده از این روش ظرافت کاشت مو تا حد میکرو را شامل می شود. فرایند انجام روش میکروگرافت بدون انجام جراحی برای مشتریان انجام می شود و شخص انجام دهنده کاشت هیچگونه اسکاری را بر روی سر خود مشاهده نخواهد کرد. یکی دیگر از ویژگی های جدیدترین دستگاه کاشت مو وجود دستگاه ایمپلنتر است که با استفاده از این دستگاه می توان در سایزهای میکرو کاشت های بیشتری در ابعاد کوچکتر انجام داد و باعث تراکم چند برابری مو در مقابل دیگر روش های قدیمی را دارا می باشد. با استفاده از این دستگاه ظرافت مو افزایش پیدا می کند و حالت طبیعی تری مو های کاشته شده دارد. در ادامه این مطلب چگونگی انجام کاشت مو با استفاده از بهترین دستگاه کاشت مو در ایران آشنا خواهیم شد.

کاشت مو به روش جدید چگونه انجام می شود؟

استفاده از دستگاه سه بعدی لیزری

برای انجام کاشت مو به روش جدید با استفاده از میکروگرافت ابتدا دستگاه سه بعدی لیزری نقطه میانی سر را مشخص می کند و سپس ابعاد دقیق رویش مو را روی سر طراحی می کند به صورتی که تقارن خط رویش صد در صد حفظ می شود. طراحی با استفاده از این دستگاه قبل استفاده از میکروگرافت به قدری بالا است که خطایی شکل نمی گیرد.

استفاده از میکرو اسکنر در کاشت مو

این دستگاه بعنوان یک دستگاه کاشت مو دارای یک صفحه دیجیتالی است که می تواند تا هزار برابر بزرگنمایی کند و متخصص این حوزه با استفاده از این دستگاه می تواند گرافت های مو سالم را شناسایی کند و عمل جداسازی گرافت ها را بدون آسیب به فولیکول مو انجام دهد.

ایمپلنتر یک دستگاه جدا کننده مو

برای انجام کاشت مو با استفاده از جدید ترین دستگاه کاشت مو باید از ابزاری به نام ایمپلنتر استفاده شود ،این ابزار بر اساس ضخامت تار مو دارای اندازه های مختلف می باشد و انجام کاشت مو با استفاده از دستگاه ایمپلنتر باعث افزایش تراکم مو به علاوه موهای جدید ماندگاری بیشتری خواهند داشت. با استفاده از این دستگاه مو ها سریع تر رشد خواهند کرد و ترمیم نواحی برداشت شده زودتر انجام می گیرد.

استفاده از روش super fue plus برای انجام کاشت مو

استفاده از روش super fue plus برای انجام کاشت مو

یکی از بهترین دستگاه کاشت مو در ایران روش superfue می باشد که با استفاده یک تکنولوژی جدید برای اولین بار در کشور های خاورمیانه مورد استفاده قرار گرفته است. قبل از اینکه از روش استفاده شود اسکن و آنالیز مو قبل از عمل غیر جراحی کاشت انجام می شود که با استفاده از این اسکن حدود نود و پنج در صد از گرافت های مو سالم باقی می ماند و حدود چهار هزار گرافت مو برای انجام کاشت مو برداشته می شود. طراحی و اندازه گیری خط رویش مو با توجه به آناتومی صورت انجام و اسکن می شود و این کار باعث می شود که رویش مو ها به حالت طبیعی انجام بگیرد. بی حسی که برای کاشت مو لازم است انجام شود بدون سوزن و درد انجام می شود و انجام کاشت مو با یک دستگاه میکروسکپ که بیست برابر می شود انجام می گیرد. از مزیت های استفاده از این دستگاه کاشت مو کیفیت تراکمی که در کاشت مو وجود دارد دو برابر می شود و در بهترین دستگاه کاشت مو در ایران قطرپانچ ها برای برداشت از بانک مو قابل تغییر است که این ویژگی سبب می شود علاوه بر برداشت گرافت های چند تکه امکان برداشت گرافت های یک تکه نیز وجود داشته باشد. تفاوتی که میان استفاده از بهترین دستگاه کاشت مو با سایر دستگاه ها وجود دارد این است که در بقیه روش های بدون جراحی دستگاه پانچ با ایجاد یک زخم بزرگ در قسمت هایی که گرافت مو وجود دارد دیرتر ترمیم می شوند و کم پشت شدن مو های سر را نیز باعث می شود اما در روش super fue plus گرافت هایی که برای کاشت مو نیاز است با استفاده از دستگاه اسکن شناسایی می شود و یا با استفاده از تکنیک های خاص با پانچ ها برداشته می شود که روش اسکن و پانچ ها با روش مخصوص سبب می شود که از همان ابتدا این زخم ها جوش بخورند و ترمیم شوند.

حتما مشاهده کنید : بهترین تجهیزات کاشت مو را از سایت بیوتی سنتر تهیه کنید 

چگونه کاشت مو به روش super fue + انجام می شد؟

انجام کاشت مو با استفاده از دستگاه پلاسما که برای استرلیزسیون پوست سر انجام می شود با استفاده از لیزر پلاسما که یک لیزر کم توان است و به پوست سر و خود سر آسیب وارد نمی کند و بعد کاشت نیز زخم ها سریع بهبود پیدا می کند و رشد مو شروع می شود. جدید ترین دستگاه کاشت مو توسط متخصص کاشت مو انجام می شود که خط رویشی بسیار طبیعی که همراه با تراکم بالا است را بوجود می آورد. با استفاده از این دستگاه یک سوزن نیز برای کاشت استفاده می شود نوع تراکم در دستگاه fue در هر یک مربع کوچک برابر با چهل تا پنج عدد گرافت است و در نوع پلاس این دستگاه برابر با هشتاد تا نود گرافت طبیعی می باشد. کاشتن مو اگرچه یک پروسه درمانی برای کاشت موهایی است که رویش آن ها ازبین رفته است و مجدد کاشت می شوند یک زیبایی نیز محسوب می شود . بسیاری از افردی که مراجعه به انجام کاشت مو می کنند به دنبال انجام این کار در مدت بسیار کم هستند اما باید بدانید که تراکم مو هر فرد با دیگری متفاوت است در نتیجه بیشتر از دو بار نمی توان کاشت مو را انجام داد.

انجام کاشت مو به روش micro fit

انجام کاشت مو به روش micro fit

یکی از جدید ترین دستگاه های کاشت مو است که با کمک ابزار های دقیق تر و با ظرافت خاصی انجام می شود. ظرافت دستگاه ایمپلنتر به گونه ای است که پانچ ها به قطر یک میلی متر استفاده می شود. در این روش دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری و بسیار کوچک سوراخ هایی در جاهایی که نیاز به رویش مو دارند باقطر یک میلی متر ایجاد می شود و سپس با یک مته ریز که وارد سر می شود فولیکول از ساقه مو بیرون کشیده می شود. چون سوراخ های ایجاد شده در این بسیار ریز هستند امکان خونریزی بسیار کم است.

انواع روش کاشت مو قدیمی

روش های قدیمی زیادی برای کاشت مو وجود دارد که یکی از آن ها کاشت مو به روش fut است که با استفاده از جراحی قابل انجام می باشد. بعد از اینکه بی حسی موضعی روی سر تزریق شد با استفاده از یک نوار که در پشت سر قرار می گیرد و فلپ نام دارد محل جراحی شده را بخیه می زنند. متخصص کاشت مو با استفاده از دستگاه و میکروسکب های پیشرفته گرافت هایی که در  مو وجود دارد را تقسیم بندی می کنند. که در این مرحله سطحی از سر که بی مو و در اصطلاح طاس است مو کاشته می شود. یکی دیگر از روش های کاشت با استفاده از دستگاه کاشت مو که بدون جراحی به روش fit انجام می شود. با استفاده از روش انجام شده گرافت های مو به صورت جداگانه و پراکنده از بانک های مو توسط یکی از پانچ های مو جداسازی می شود و سپس بدون اینکه اثر زخم یا خراشیدگی باقی بماند در مرحله کاشت قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *