مقالات پزشکی

دستکش نیتریل صورتی چه کارایی دارد تفاوت آن با سایر دستکش های پزشکی چیست؟

دستکش نیتریل صورتی چه کارایی دارد تفاوت آن با سایر دستکش های پزشکی چیست؟

دستکش ها در حوزه ها و وجه های متنوع زندگی ما کاربرد دارند. یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین این حوزه ها، حوزه بهداشت، سلامت و پزشکی است. به همین دلیل انواع متنوعی از دستکش ها تولید و در بازار ارائه می شوند. در ادامه این مطلب به این موضوع که دستکش نیتریل صورتی چه کارایی دارد تفاوت آن با سایر دستکش پزشکی می پردازیم.

در دهه 1990 میلادی بود که در نتیجه گسترش استفاده از دستکش لاتکس حساسیت هایی میان مردم و مصرف کنندگان ایجاد شد. این مشکل موجب شد تا پژوهشگران به فکر ساخت متریال جدیدی باشند و مواد گوناگونی را مورد آزمایش قرار دادند.  یکی از موادی که مورد آزمایش قرار گرفت آکرونیتریل بوتادین بود که نتیجه رضایت بخشی داشت و مورد قبول واقع شد و این دستکش به سرعت میان مصرف کنندگان جایگاه خود را پیدا کرد.

دستکش های نیتریل برتری بیش تری نسبت به دستکش های لاتکس و سایر دستکش ها دارند. این محصول ساخته شده از یک ترکیب ضد آلرژی است و نسبت به لاتکس بسیار مقاوم تر در برابر آسیب های هنگام کار، مواد شیمیایی و پارگی است. همچنین از انعطاف خوبی برخوردار است.  دستکش های نیتریل نیمه عمر بیشتر و مفید تری نسبت به سایر دستکش ها دارند و همچنین به دلیل الگوریتم چسبناکی که دارند نسبت به دستکش های وینیل راحت تر و نرم تر هستند. همان طور که ذکر شد دستکش های نیتریل مقاومت شیمیایی بالایی دارند و در برابر مواد شیمیایی مانند نفت، حلال ها، شوینده ها و غیره مقاوم هستند.

کاربرد دستکش نیتریل صورتی

دستکش‌ های نیتریل صورتی قابل استفاده در محیط های متنوعی هستند از جمله محیط هایی که می توان ذکر کرد شیمیایی، آشپزی و آزمایشگاهی است. امروزه اکثر آزمایشگاه ها به دلیل امکان وقوع حساسیت در میان کارکنان خود مصرف دستکش نیتریل را جایگزین دستکش های لاتکس کرده اند. از جمله کاربرد های دیگر این محصول می توان به کاربرد در پردازش غذا، رنگ رزی، ماشین آلات، چاپ، تمیز کردن، معاینه، مو، محافظت و بهداشت فردی و غیره اشاره کرد.

حتما بخوانید : دستکش لاتکس چیست و تفاوت آن با نیتریل و وینیل چیست؟

تفاوت دستکش های نیتریل صورتی با سایر دستکش های پزشکی

تفاوت دستکش های نیتریل صورتی با سایر دستکش های پزشکی

دستکش های نیتریل در مقایسه با دستکش وینیل و لاتکس از استحکام بیشتری برخوردار هستند و مقاوت بیش‌ تری نسبت به آسیب دیدگی های فیزیکی از جمله پاره شدن و سوراخ شدن دارند. دستکش نیتریل در مقایسه با دستکش وینیل قابلیت کشسانی بیش تری دارد و از ضخامت بیش تری نیز برخودار است. تمامی دستکش های پزشکی نیتریل صورتی دارای درجه پزشکی هستند. دستکش های نیتریل صورتی همان طور که ذکر شد بدون لاتکس هستند و در نتیجه آن ضد حساسیت هستند، این موارد همگی احتمال وقوع مشکلات و حساسیت های پوستی را کاهش می دهد، موردی که در سایر دستکش ها احتمال وقوع آن بیشتر است. دستکش های نیتریل صورتی همانند یک سد محافظتی عمل می کنند د بسیار مقاوم در برابر هر گونه ماده شیمیایی مثل حلال های چربی و روغن ها هستند. این ویژگی به نسبت سایر دستکش ها در دستکش های صورتی پر رنگ تر است.ها در دستکش های صورتی پر رنگ تر است.

حتما بخوانید : معرفی کارخانه دستکش نیتریل در ایران و خارج به همراه نمایندگی فروش

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعاتی مفید در رابطه با دستکش نیتریل صورتی و کارایی آن برای شما در سایت بیوتی سنتر تشریح نموده باشیم. بیوتی سنتر مرکز تخصصی فروش تجهیزات پزشکی اصل و باکیفیت ( فروش انواع دستکش پزشکی ، دستگاه اکسیژن ساز ، دستگاه فشار خون و… ) می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *