مقالات پزشکی

راهنمای خرید صندلی آرایشگاهی؛ معرفی انواع مدل ها آقایان و بانوان

راهنمای خرید صندلی آرایشگاهی؛ معرفی انواع مدل ها آقایان و بانوان

از جمله مهمترین تجهیزات و لوازمی که در هر آرایشگاهی مورد نیاز است، می توان به صندلی آرایشگاهی اشاره کرد. از آن جایی که مشتریان نیاز دارند تا زمان طولانی و در برخی از مواقع ساعت ها بر روی این صندلی ها بنشینند، نیاز است تا دست به خرید بهترین و باکیفیت ترین صندلی برای آرایشگاه های آقایان و بانوان بزنید. ما در ادامه قصد داریم تا در خصوص راهنمای خرید صندلی آرایشگاهی بیشتر صحبت کنیم و ببینیم که در زمان خرید باید به چه فاکتورهایی توجه ویژه تری داشته باشید.

خرید صندلی آرایشگاهی آقایان و بانوان

خرید صندلی آرایشگاهی آقایان و بانوان

خرید صندلی آرایشگاهی آقایان و بانوان

زمانی که شما قصد دارید تا یک آرایشگاه حرفه ای را اداره کنید، بدون شک به تجهیزات و لوازم گوناگونی نیاز پیدا خواهید کرد تا شما را در انجام این کار کمک کنند. از مهمترین این لوازم که وجود آن در هر آرایشگاهی، چه زنانه و چه مردانه، واجب است، صندلی های آرایشگاهی هستند. این صندلی ها می توانند باعث شوند تا شما بهترین و مناسب ترین خدمات را در اختیار مشتریان خود قرار دهید و با ایجاد حس راحتی و آسودگی به مشتریان، رضایت حداکثری آن ها را جلب کنند.

امروزه صندلی های آرایشگاهی در انواع مدل های مختلف تولید و روانه بازار می شوند و شما باید پیش از خرید با این مدل های آشنایی کافی داشته باشید. داشتن آگاهی در خصوص انواع مدل صندلی آرایشگاه موجب می شود تا شما در نهایت دست به یک انتخاب صحیح و مناسب برای خود بزنید. از این رو اجازه دهید تا پیش از این که در خصوص راهنمای خرید صندلی آرایشگاهی صحبت کنیم، کمی در خصوص انواع این صندلی ها و کاربرد آن ها در آرایشگاه ها، حرف بزنیم.

آشنایی با انواع صندلی آرایشگاه

آشنایی با انواع صندلی آرایشگاه

آشنایی با انواع صندلی آرایشگاه

یکی از اولین فاکتورها در راهنمای خرید صندلی آرایشگاهی، اطلاع از انواع آن ها و نحوه کارکرد این صندلی ها است. صندلی های آرایشگاهی به صورت کلی به دو دسته صندلی های برقی و دستی تقسیم بندی می شوند که صندلی های به دلیل راحتی در استفاده، محبوبیت بیشتری دارند. از مهمترین انواع صندلی های آرایشگاهی موجود در بازار، می توان به مدل های زیر اشاره کرد:

صندلی های تابوره

صندلی های تابوره

صندلی های تابوره

یکی از صندلی های پرکاربرد در آرایشگاه ها، صندلی های تابوره است. این صندلی ها برای بالا بردن راحتی کار در سالن های آرایشگاهی و کم شدن فضای اشغال شده توسط صندلی، دارای نشیمن گاهی کوچک و به صورت چرخدار تولید می شوند.

صندلی‌های کوتاهی و کوپ

صندلی‌های کوتاهی و کوپ

صندلی‌های کوتاهی و کوپ

این مدل از صندلی های آرایشگاهی دارای نشین گاهی بسیار راحت و نرم بوده و می توان از آن در آرایشگاه های آقایان و بانوان استفاده کرده. این مدل از صندلی های دارای پایه ای قابل تنظیم بوده که ارتفاع صندلی را بسته به نیاز آرایشگر، تنظیم خواهد کرد.

صندلی های میکاپ

صندلی های میکاپ

صندلی های میکاپ

نوع دیگری از صندلی های آرایشگاهی که شباهت زیادی به صندلی های کوپ و کوتاهی دارند، صندلی های میکاپ هستند. از مهمترین مزایای استفاده از این صندلی می توان به داشتن نشیمن گاهی نرم و راحت در کنار پایه قابل تنظیم ارتفاع اشاره کرد. علاوه بر این، به دلیل طولانی شدن زمان میکاپ، بر روی این صندلی ها یک زیر سری تعبیه شده است تا گردن مشتری در زمان میکاپ، خسته نشود.

صندلی های برقی

صندلی های برقی

صندلی های برقی

در این قسمت از راهنمای خرید صندلی آرایشگاهی باید شما را با صندلی های آرایشگاهی آشنا کنیم که دارای موتورهای برقی در قسمت های پشتی و جاپایی خود هستند. این صندلی ها بیشتر برای افرادی که دارای ناتوانی هایی در اعضای بدن خود هستند، قابل استفاده است.

صندلی های طرح برقی

صندلی های طرح برقی

صندلی های طرح برقی

صندلی های آرایشگاهی طرح برقی شباهت زیادی به صندلی های برقی دارند و از آن ها بیشتر برای استفاده در آرایشگاه های زنانه بهره می برند.

صندلی های مخصوص کودکان

صندلی های مخصوص کودکان

صندلی های مخصوص کودکان

این صندلی ها دارای طرح های فانتزی و کودکانه ای هستند که می توانند باعث سرگرم شدن کودکان در سرمان اصلاح و کوتاهی موها شود.

صندلی های VIP

صندلی های VIP

صندلی های VIP

بدون شک بهترین و راحت ترین صندلی های آرایشگاهی، صندلی های VIP هستند. این صندلی ها دارای امکانات زیادی بوده و بیشتر از آن ها برای آرایش و گریم عروس و داماد که به زمان زیادی نیاز دارند، استفاده می کنند.

راهنمای خرید صندلی آرایشگاهی و هر آن چه باید بدانید

راهنمای خرید صندلی آرایشگاهی و هر آن چه باید بدانید

راهنمای خرید صندلی آرایشگاهی و هر آن چه باید بدانید

حال که با انواع مختلف صندلی آرایشگاهی آشنا شدید، زمان آن رسیده است تا در خصوص نکات مهم پیش از خرید این صندلی صحبت کنیم. در صورتی که به نکات عنوان شده در این قسمت توجه داشته باشید، می توانید بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای سالن آرایشگاه خودتان انجام دهید.

صندلی آرایشگاه باید قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد : اولین نکته در راهنمای خرید صندلی آرایشگاهی بدون شک، خرید صندلی هایی است که دارای قابلیت تنظیم ارتفاع را، آن هم به صورت برقی، داشته باشند. شما بدین صورت می توانید به راحتی هر کدام از مشتریان خودتان را بدون توجه به قد آن ها آرایش و اصلاح کرده و از خسته شدن خود و یا مشتریانتان جلوگیری کنید.

به ارتفاع دسته های صندلی آرایشگاه خود توجه کنید : بدون شک در راهنمای خرید صندلی آرایشگاهی باید به دسته های صندلی آرایشگاهی نیز اشاره مستقیم داشته باشیم. اول از همه شما باید بدانید که صندلی مورد نیاز شما باید دارای دسته باشند یا نباشد. بدون شک صندلی های دسته دار مزایای بسیار زیادی با خود به همراه دارند. مشتریان در زمان اصلاح و یا کوتاه کردن موهای خود، می توانند با گذاشتن دستان خود بر روی دسته ها، از خسته شدن آن ها جلوگیری کنند.

از این رو ارتفاع این دسته ها باید به گونه ای بوده که برای همه مشتریان قابل استفاده باشد. از این رو صندلی هایی که دارای دسته های قابل تنظیم هستند، می توانند گزینه ای بسیار مناسب باشند.

به طراحی صندلی توجه داشته باشید

به طراحی صندلی توجه داشته باشید

به طراحی صندلی توجه داشته باشید : راحتی و آسایش مشتریان حرف اول را در زمان خرید صندلی آرایشگاهی می زند. قبل از خرید خودتان را به جای مشتری گذاشته و بر روی صندلی مورد نظر خود بنشینید. اگر طراحی صندلی به گونه ای بود که مشتری شما در زمان اصلاح خسته و یا آزرده نشود، می توان از آن به عنوان صندلی مناسب نام برد.

به جنس بدنه صندلی خود توجه کنید : نکته بعدی که در راهنمای خرید صندلی آرایشگاهی باید به آن اشاره کرد، جنس بدنه صندلی آرایشگاهی است. مقاوم ترین و مستحکم ترین جنس برای صندلی های آرایشگاهی، فلز و استیبل است. اما برخی از صندلی ها نیز ممکن است از چوب ساخته شده باشند. صندلی های آرایشگاهی باید در مقابل ضربه مستحکم بوده و توانایی تحمل وزن های بالا در زمان های طولانی را داشته باشند. از این رو جنس آن ها باید بهترین و مستحکم ترین جنس تولید شده باشد.

به جنس رویه صندلی توجه کنید : صندلی های آرایشگاه به صورت روزانه و در نوبت های بسیار زیاد مورد استفاده واقع می شود. از این رو رویه آن دائماً در تماس با اشیا خارجی بوده و در صورتی که کیفیت مناسبی نداشته باشد، به سرعت آسیب دیده و از بین خواهد رفت. از سوی دیگر جنس رویه باید به گونه ای باشد که بتوان به سادگی آن را تمیز و ضدعفونی کرد. بهترین جنس رویه می تواند چرم مصنوعی باشد که مقاومت بالایی از خود در برابر ضربه و ساییدگی نشان می دهد.

به امکانات جانبی صندلی توجه کنید

به امکانات جانبی صندلی توجه کنید

به امکانات جانبی صندلی توجه کنید : در قسمت آخر راهنمای خرید صندلی آرایشگاهی باید به این نکته اشاره کرد که بسته به نیاز و شیوه کار خود، بهتر است به امکانات جانبی موجود در صندلی آرایشگاهی توجه کنید. برای مثال داشتن زیرپایی مناسب برای خسته نشدن پای مشتریان را مدنظر قرار دهید. همچنین نوع فومی که در قسمت نشیمن گاه و دسته های صندلی استفاده شده است را چک کنید.

اگر فکر می کنید که صندلی شما نیاز به جا به جایی دارد، از نوع چرخدار استفاده کنید. همچنین توجه به پشتی صندلی می تواند یکی دیگر از نکاتی باشد که در زمان خرید باید به آن توجه کرد. در نهایت صندلی مورد نظر شما باید دارای گارانتی بوده و خرید خودتان را از فروشگاه های معتبر و شناخته شده انجام دهید.

نتیجه گیری

صندلی های آرایشگاهی جز واجب ترین و ضروری ترین تجهیزاتی هستند که در آرایشگاه ها مورد استفاده واقع می شوند. این صندلی های باید دارای ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی بوده تا نیاز آرایشگر و مشتری را به سادگی برآورده کنند. در راهنمای خرید صندلی آرایشگاهی نیاز است تا به نوع مدل، جنس بدنه صندلی، جنس رویه صندلی، امکانات جانبی آن و … توجه کرد و مطمئن شد که خرید خود را از فروشگاه های معتبر و شناخته شده انجام می دهید تا تجربه ای مطمئن و لذتبخش داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *