مقالات پزشکی

راه های منفی شدن تست اعتیاد ماری جوآنا و گل

راه های منفی شدن تست اعتیاد ماری جوآنا و گل

یکی از سوالات افراد به خصوص زوج های جوانی که قصد ازدواج دارند در مورد تست اعتیاد است. خانواده ها نگران هستند که مبادا فرزندان و یا خواستگار دختر به مواد مخدر و یا موادی نظیر ماری جوآنا اعتیاد داشته باشند. از این رو از فرد مورد نظر می خواهند تا تست اعتیاد انجام دهند. اما باید بدانید که تست اعتیاد ماری جوآنا عاری از خطا نبوده و می تواند زمینه تقلب را برای بسیاری از افراد فراهم کند.

بنابراین ما در این مقاله قصد داریم تا به موارد و راه هایی که می تواند تست اعتیاد ماری جوآنا و گل را منفی نشان دهد،  را برای شما شرح دهیم.

بیوتی سنتر تخصصی ترین مرکز فروش تجهیزات پزشکی

دانستنی هایی درباره ماده مخدر گل و یا علف و یا همان ماری جوانا

دانستنی هایی درباره ماده مخدر گل و یا علف و یا همان ماری جوانا

دانستنی هایی درباره ماده مخدر گل و یا علف و یا همان ماری جوانا

ماده مخدر گل یا علف و یا همان ماری جوآنا یکی از مشتقات گیاه شاهدانه می باشد که بویی شبیه گیاه دارد و جزو زیر دسته کانابیس ها است. این ماده خاصیت توهم زایی و در واقع یک نوع شادی کاذب و سرخوشی را برای فرد به وجود می آورد.

بر خلاف باور عده ای که فکر می کنند این ماده هیچ گونه عوارضی را برای فرد ندارد و یک ماده بی خطر است.  باید گفت که ماری جوآنا یک ماده توهم زا می باشد که در کوتاه مدت و بلند مدت عوارض و مشکلاتی را بدن به همراه دارد.

از جمله این عوارض در کوتاه مدت افسردگی شدید، کاهش اشتها، از دست دادن وزن، تحریک پذیری و غیره و در بلند مدت نیز فرد را دچار عوارضی نظیر از دست دادن حافظه، عدم تمرکز حواس، اختلالات یادگیری، آسم،  برونشیت،سرطان، پرخاشگری و عصبانیت های غیر قابل کنترل، مشکلات باروری و نوسانات اخلاقی می گرداند.

ماده مخدر گل یا همان ماری جوآنا در عملکرد سیستم انتقال پیام های عصبی در مغز تاثیر گذاشته و روند پیام را به حداقل می رساند به طوریکه گذر زمان برای فرد مصرف کننده ماری جوآنا به کندی می گذرد. اثر مصرف ماری جوآنا دو تا شش ساعت است و متاسفانه یکی از پرمصرف ترین مواده مخدر در جهان است.

حتما بخواتید : چگونه نوار تست اعتیاد را بخوانیم؟

چگونگی تشخیص و علائم مصرف ماده ماری جوآنا

چگونگی تشخیص و علائم مصرف ماده ماری جوآنا

چگونگی تشخیص و علائم مصرف ماده ماری جوآنا

در ابتدا این ماده علائم خاصی ندارد و صرفا با یک سرخوشی شدید برای فرد به همراه است. از این رو برای خانواده ها تشخیص علت این سرخوشی و شادی مشکل می باشد. اما تغییر رفتاری که از بارزترین پیام های ماده مخدر ماری جوآنا است کم کم خود را نشان می دهد.

به طوری که در طول زمان برای فرد کوتاه است و بعد از آن تغییرات قابل توجهی در اشتها،  تشنگی و خواب ( بسته به وضعیت جسمانی فرد ) به وجود می آید.  به دلیل همین سرخوشی فرد تمایل زیادی به بیرون ماندن از خانه و گذراندن با دوستان دارد و از محیط خانوادگی خود فاصله می گیرد.

تمایل زیاد فرد به خوابیدن و در خماری به شدت بی خواب شدن یکی از علائم و عوارض مصرف ناشی از ماری جوآنا است.  اعتیاد به مصرف ماری جوآنا همچنین وابستگی جسمی زیادی را برای فرد به وجود می آورد به طوری که ترک کردن این اعتیاد با درد و ناراحتی زیاد جسمی می باشد.

مدت تاثیر ماری جوآنا بین چهار تا ده ساعت برای افراد مختلف با توجه به نژاد و شرايط جسمانی شان متغیر است که بعد از این مدت یعنی در روز بعد هیچ اثری از علائم مصرف که خوشی و سرمستی بوده در فرد باقی نمی ماند.

چگونه می توان با تست تشخیص داد که فردی ماری جوآنا مصرف کرده است؟

چگونه می توان با تست تشخیص داد که فردی ماری جوآنا مصرف کرده است؟

چگونه می توان با تست تشخیص داد که فردی ماری جوآنا مصرف کرده است؟

همانطور که گفتیم مصرف ماری جوآنا در کوتاه مدت علائم و عوارضی را از خود نشان می دهد.  علائمی همچون:

 • گیجی و غیر عادی شدن راه رفتن
 • خواب آلودگی بعدازظهر مصرف و بی خوابیدن در صورت مصرف نکردن
 • خنده های بی دلیل و بلند
 • اختلال حافظه کوتاه مدت
 • چشمان خمار،  قرمز و متورم
 • اضطراب،  پریشانی و پرخاشگری
 • کابوس شبانه
 • تغییرات ناگهانی در خلق و خو
 • اختلالات اضطرابی و استرس

لزوما دیدن هر یک از این علائم نشان دهنده اعتیاد فرد به ماری جوآنا نیست و نباید هرگز پس از دیدن علائم فوق به فرد برچسب معتاد بودن را زد. این امر مستلزم صبر و کمک گرفتن از مشاوره اعتیاد است.

زیرا که ممکن است فرد اصلا مصرفی از ماری جوآنا نداشته باشد و به دلایل دیگری این علائم را دارد. همچنین انتقال احساس مچ گیری یا سوء ظن در فرد گرایش بیشتری را در مصرف کننده ایجاد کرده و یا اینکه باعث می شود هر گونه مصرفی را انکار کند.

بنابراین دریافت خدمات مشاوره روانشناس و راهنما با انجام مصاحبه های بالینی در این زمینه می تواند به تشخیص بهتر کمک کند. متاسفانه در آزمایش های پیش از ازدواج گرفتن تست اعتیاد موادی مثل ماری جوآنا نادیده گرفته می شود که باید در این زمینه تدابیر جدی تری را در پیش گرفت.

حتما بخوانید : نحوه گرفتن فشار خون با ساعت هوشمند

تست اعتیاد به ماری جوآنا یا گل

تست اعتیاد به ماری جوآنا یا گل

تست اعتیاد به ماری جوآنا یا گل

برای گرفتن تست ماری جوآنا به روش های تخصصی نظیر کروماتوگرافی گازی / اسپکتروفتوم ( GC / MS ) و آزمایش آنتی بادی مونوکلونال اقدام می شود که به صورت اختصاصی در آزمایشگاه ها و بیمارستان ها برای تشخیص سطح مصرف ماری جوآنا صورت می گیرد.

اما در آزمایش های خانگی می توان از یک کیت یا رپیدهای که برای تست حشیش انجام می دهند استفاده کرد.  این رپیدها به عنوان نوار تست می تواند مصرف ماری جوآنا را نیز تشخیص دهد.

THC یک ماده اصلی که در ماری جوآنا ( در خانواده کانابیس هایی نظیر حشیش نیز وجود دارد ) است که در صورت مصرف، این ماده در آزمایش ادرار فرد دیده می شود.

در ادامه به موارد مهمی در مورد انجام تست خانگی ماری جوآنا اشاره می کنیم که نکات بسیار مهمی هستند:

 1. برای انجام آزمایش ناشتا بودن و نبودن فرد زیاد اهمیتی ندارد.
 2. ادرار باید در ظرف خشک و تمیز و به عمق یک سانتی متر باشد.
 3. نوار تست و نمونه ادرار برای انجام آزمایش باید به دمای اتاق برسد.
 4. استفاده از نوار تست طولانی نشود.

در نوار تست خطی مشخص شده که محدوده وارد کردن در ادرار است، در این صورت  نوار را به حالت عمودی  15 ثانیه در ادرار نگه دارید.

اغلب نتیجه تست تا پنج دقیقه بعد قابل تفسیر می باشد.

شیوه تفسیر نتایج تست اعتیاد ماری جوآنا

شیوه تفسیر نتایج تست اعتیاد ماری جوآنا

شیوه تفسیر نتایج تست اعتیاد ماری جوآنا

به طور کلی سه نتیجه از انجام تست ماری جوآنا به دست می آید که در زیر تفسیر هر یک از آنها را برای شما شرح می دهیم:

جواب منفی تست اعتباد به ماری جوآنا و گل

خطی که در ناحیه کنترل و به نام C علامت گذاری شده و خطی دیگر که در ناحیه تست با نام T وجود دارد که در صورت منفی شدن تست این دو علامت رنگی می شوند.

تست منفی نشان می دهد که میزان غلظت ماری جوآنا یا حشیشی کمتر از آن است که بتوان آن را با تست ردیابی کرد ( 50 نانوگرم در هر میلی لیتر ). شدت رنگ ایجاد شده در ناحیه تست می تواند کم یا زیاد باشد. اما ظاهر شدن خط رنگی حتی اگر کمرنگ،  نشانه منفی بودن جواب تست است.

نتیجه مثبت ماری جوآنا و گل

وقتی نتیجه تست مثبت شود، خط رنگی در ناحیه کنترل C ایجاد، ولی در ناحیه T خطی ظاهر نمی شود. این بدان معنی است که غلظت حشیش یا ماری جوآنا بالاتر از سطح ارزیابی بوده و این تشخیص داده می شود که فرد حشیش و یا گل مصرف می کند.

تست نامعتبر ماری جوآنا و گل

تست نامعتبر در صورتی است که خط کنترل تشکیل نشود و نشان دهنده حجم ناکافی نمونه و یا روش اجرای نادرست آزمایش می باشد. بنابراین باید مراحل انجام تست را دوباره مرور کرده و دقت کنید که به درستی اجرا شود.

عدم تشکیل خط C شایع ترین نتیجه در روش تست نامعتبر است که محدودیت هایی مثل احتمال خطا در اثر وجود مواد دیگر در ادرار و یا ناتوانی ندارد در تشخیص دقیق وجود دارد. بنابراین باید برای انجام تست دقیق و تخصصی با روش های آزمایشگاهی و مشورت با روانشناس متخصص در این زمینه اقدام کرد.

حتما بخوانید : علت درد وسط ستون فقرات و راه درمان آن

راه های منفی شدن تست ماری جوآنا

راه های منفی شدن تست ماری جوآنا

راه های منفی شدن تست ماری جوآنا

از آنجایی که اثرات مصرف ماری جوآنا با توجه به وضعیت افراد بیشتر از چند روز نمی باشد و به طور کلی بین سه تا ده ساعت است.  طبیعتا با چند روز مصرف نکردن این ماده از بدن خارج می شود.

همچنین در افرادی که مصرف محدودی دارند ماندگاری ماری جوآنا بین سه تا ده روز می باشد. اما برای افراد با سابقه زیاد مصرف حتی تا یک ماه نیز اثر ماری جوآنا و مشتقات آن در بدن قابل شناسایی است. نوشیدن زیاد آب و استفاده از فلفل نیز اثر علائم مصرف ماری جوآنا  را در مدت زمان کوتاه تری از بین خواهد برد.

افرادی نیز هستند که از قرص های به نام B2 برای خروج سریع ماری جوآنا از بدن و ترک اعتیاد خود استفاده کرده، که نتیجه تست را نیز منفی می کند. اما باید دانست که مصرف خودسرانه B2 که از خانواده مخدرها است،  نیز  وابستگی و اعتیاد می آورد.

همینطور یکی دیگر از راه هایی که می تواند نتیجه آزمایش را منفی کند،  افزودن موادی نظیر آبلیمو و یا قرص های ضد بارداری در نمونه ادرار است.  بنابراین برای جلوگیری از هیچ گونه تقلبی بهتر است تست اعتیاد در مراکز آزمایش اعتیاد که قوانین سختگیرانه دارد انجام شود. زیرا در صورت مشکوک بودن نتیجه آزمایش،  تست های تکمیلی از فرد گرفته می شود که نتایج واقعی را آشکار خواهد کرد.

امیدواریم از مطالعه مطب از بین بردن اثر ماری جوانا در تست اعتیاد استفاده لازم را برده باشید. بیوتی سنتر مرکز تخصصی فروش انواع تجهیزات و کالاهای با کیفیت پزشکی در ایران می باشد که شما می توانید برای خرید انواع دستکش پزشکی ، صندلی آرایشگاه ، دستگاه فشار خون و… از این سایب بدون واسطه خرید نمایید.

دیدگاهی در مورد “راه های منفی شدن تست اعتیاد ماری جوآنا و گل

 1. Sirvan گفت:

  سلام وقت بخیر،آیا قرص b2شب قبل از آزمایش آزمایش رومنفی میکنه؟ممنون میشم پاسخ بدین

  1. رض گفت:

   داداش B2 توش شیشه داره😂کار رو خراب تر میکنی

 2. Sili گفت:

  ترک کن دنبال راه برای منفی شدن نباش

 3. ارش گفت:

  بنده۴ سال هروز یه سیگار میکشیدم‌الان ۱۵ روزه نکیشدم ازمایشم چطور میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *