مقالات پزشکی

معرفی بهترین روپوش دندانپزشکی زنانه و مردانه {مدل دار و شیک} ایرانی و خارجی

معرفی بهترین روپوش دندانپزشکی زنانه و مردانه {مدل دار و شیک} ایرانی و خارجی

یکی از مهم‌ ترین بحث ها در حوزه درمانی نحوه پوشش و لباس مخصوص پزشکی است. محیط های دندانپزشکی بسیار آلوده هستند و می تواند انتقال دهنده اسپورها، انواع باکتری ها، قارچ ها و ویروس در این محیط به دندانپزشک، دستیاران و بیماران باشد. ذرات آئروسل حاصل از تراش با توربین می تواند روی مخاط، بزاق و دندان های بیمار بنشیند و در فضای دندانپزشکی پخش شده و سپس سطوح و لباس و پوست افراد و دندانپزشکان را آلوده کنند.

روپوش دندانپزشکی اصلی ترین جایی است که در معرض چنین آلودگی هایی قرار دارد؛ بنابراین باید پزشکان در انتخاب آن نهایت دقت را داشته باشند تا روپوشی با جنس پارچه با کیفیت و قابل شستشو خریداری کنند. در این مقاله به معرفی بهترین مدل های مختلف روپوش دندانپزشکی زنانه و روپوش دندانپزشکی مردانه می پردازیم.

ویژگی های روپوش دندانپزشکی مناسب

به طور کلی روپوش دندانپزشکی در همه دنیا شامل لباسی سفید رنگ است که قد و آستین آن بلند بوده و اندازه آن معمولا تا سر زانوها بوده و دارای یقه ساده است. همچنین روپوش پزشکی زنانه و مردانه در بعضی از مدل ها در قسمت پشت یک کمربند یک تکه و یک چاک وجود دارد. البته بسته به مدل و الگوی مدنظر می توان چاک در دو طرف روپوش قرار داشته باشند و مدل آستین ها و یقه نیز تغییر کنند.

جنس روپوش دندانپزشکی

جنس روپوش دندانپزشکی

همان طور که در بالا اشاره شد روپوش دندانپزشکی زنانه و مردانه در سه جنس تترون، ترگال ساده و ترگال کجراه تولید می شود. که نازک ترین پارچه جنس تترون بوده، پارچه حد وسط که نه خیلی ضخیم یا خیلی نازک باشد جنس ترگال ساده است و ضخیم ترین پارچه جنس ترگال کجراه انتخاب می شود.  با توجه به فصل سال و منطقه ای که در آن مطب دندانپزشکی واقع است می توان روپوش دندانپزشکی مناسبی را خریداری کرد. کارخانه نساجی تولید کننده روپوش دندانپزشکی تعیین کننده درصد نخ و مواد پلاستیکی استفاده شده در روپوش دندانپزشکی است.

زمانی که در تولید پارچه روپوش دندانپزشکی از نخ پنبه در الیاف و تار و پود آن استفاده می شود  افزایش کیفیت و مقاومت پارچه در برابر مواد شیمیایی را به دنبال دارد. همچنین پلی استری که در مراحل تولید این نوع پارچه به کار می رود سبب مقاومت لباس در درجات دمایی بالا می شود و دوام و طول عمر روپوش را افزایش می دهد.

استفاده ترکیبی از پلی استر و نخ پنبه در تولید روپوش دندانپزشکی مردانه و زنانه کیفیت و مقاومت آن را در برابر شستشوهای مکرر ناشی از لکه خون و مواد شیمیایی و خرابی پارچه افزایش می دهد.

روپوش دندانپزشکی جنس تترون

تولید لباس ها و روپوش های پزشکی و دندانپزشکی برای پزشکان حس خنکی ایجاد می کنند و هنگام کار و درمان بیمار احساس راحتی خواهند داشت. تترون از بهترین متریال های مورد استفاده در تولید لباس های پزشکی، بیمارستانی وکار در محیط های درمانی است.

روپوش دندانپزشکی جنس ترگال کجراه

پارچه جنس ترگال کجراه نسبت به ترگال ساده و تترون بسیار ضخیم تر است و می توان آن را در محیط های بیمارستانی که دما پایین است پوشید. این نوع پارچه در برابر آلودگی ها در مقایسه با پارچه تترون مقاومت بیشتری دارد. جنس تترون و ترگال کجراه از لحاظ درصد نخ تفاوتی با هم ندارند و طبق دلخواه مشتری می توان درصدهای کمتر یا بیشتری را در تولید روپوش دندانپزشکی و پزشکی به کار برد.

خرید بهترین روپوش داندانپزشکی مردانه و زنانه

برای تهیه بهترین روپوش داندانپزشکی زنانه و مردانه ایرانی و خارجی می توان به داروخانه و فروشگاه های مخصوص فروش لوازم پزشکی مراجعه کرد. همچنین سایت های بسیاری به صورت اینترنتی این محصولات را در فروشگاه های آنلاین به فروش می رسانند. هنگام خرید روپوش دندانپزشکی از کیفیت روپوش مطمئن شوید.

معرفی بهترین روپوش داندانپزشکی زنانه و مردانه ( مدل دار و شیک) ایرانی و خارجی

روپوش دندانپزشکی در انواع طرح های متنوع به صورت بلند قد و کوتاه و در جنس ها و رنگ های متفاوت توسط تولید کنندگان خارجی و داخلی تولید می شود. به طور معمولا روپوش دندانپزشکی زنانه بلند قد بوده و روپوش دندانپزشکی مردانه قد کوتاه دارد. اهمیت استفاده از روپوش دندانپزشکی رعایت بهداشت و جلوگیری از تماس بدن با آلودگی های محیط دندانپزشکی است. روپوش دندانپزشکی زنانه و مردانه از پارچه هایی با درصدهای گوناگون نخ پنبه و پلی استر تولید می شود.

معرفی بهترین روپوش دندانپزشکی زنانه مدل دار و شیک

معرفی بهترین روپوش دندانپزشکی زنانه مدل دار و شیک

روپوش زنانه پزشکی و دنداپزشکی برای خانم ها از نظر قد و آستین دار بودن با روپوش دندانپزشکی و پزشکی مردانه تفاوت دارد. در ادامه مدل های متنوعی از روپوش دندانپزشکی زنانه را معرفی می کنیم.

1. روپوش دندانپزشکی زنانه مدل ژاله

جنس: ترگل ساده

رنگ: سفید

سایز: 36, 38, 40, 42, 44

2. روپوش دندانپزشکی زنانه مدل آیناز

جنس: ترگل ساده

رنگ: سفید

سایز:  44

3. روپوش دندانپزشکی زنانه مدل انسیه

جنس: ترگل ساده

رنگ: سفید

سایز:  44

4. روپوش دندانپزشکی زنانه مدل ریحانه

جنس: ترگل ساده

رنگ: سفید

5. روپوش دندانپزشکی مدل سراب

این روپوش دندانپزشکی زنانه قابل شستشو هر روزه بوده و در سایزهای 36 تا 50 عرضه می شود.

6. روپوش دندانپزشکی زنانه مدل غزل

این روپوش دندانپزشکی قابلیت شستشوی مداوم بدون هیچ گونه رنگ پریدگی یا ساییدگی در پارچه را دارد و در رنگ سفید و اندازه های 34, 36, 38, 40, 42, 44, 46 عرضه می شود.

معرفی بهترین روپوش دندانپزشکی مردانه مدل دار و شیک

معرفی بهترین روپوش دندانپزشکی مردانه مدل دار و شیک

روپوش های زنانه دندانپزشکی حتما باید آستین دار بوده و قد معمولی داشته باشند ولی روپوش دندانپزشکی مردانه تنوع بیشتری داشته و در دو نوع قد بلند و کوتاه و آستین بلند و کوتاه تولید می شود. در ادامه چند مدل از بهترین روپوش های دندانپزشکی مردانه را معرفی کرده ایم.

1. روپوش دندانپزشکی مردانه مدل کیمیا

نحوه بسته شدن: دکمه

جنس پارچه: ترگال ساده

2. روپوش دندانپزشکی مردانه کتی

رنگ: سفید

جنس پارچه: تترون

سایز: 38، 42، 46، 50

نوع آستین: آستین دار بلند و کوتاه

نوع یقه: انگلیسی

تعداد جیب: سه عدد، دو جیب پایین و یک جیب بالا

3. روپوش دندانپزشکی مردانه  ترگال کجراه

جنس پارچه: ترگال کجراه

اندازه قد: بلند

رنگ: سفید

سایز: 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42=XL, 44=XXL, 46=XXXL

4. روپوش دندانپزشکی مردانه سپهر

روپوش دندانپزشکی مردانه با نوار سورمه ای
جنس پارچه : ترگال کجراه

رنگ: سورمه ای، سفید، سبز بتونی

سایز: 38, 40, 42, 44, 46, 48, 50

5. روپوش دندانپزشکی مردانه مدل کاج

رنگ : سفید

سایز: کوچک، متوسط و بزرگ

جنس پارچه: ترگال ساده

جمع بندی

روپوش و مانتو پزشکی و دندانپزشکی از وسایل ضروری هر فردی است که به نوعی در محیط درمانی و بیمارستانی مشغول کار است. پوشیدن این لباس به خصوص برای پزشکان که در ارتباط مستقیم بیماران هستند بسیار اهمیت دارد. اما نکته مهم در مورد روپوش دندانپزشکی و پزشکی جنس آن است که باید با توجه به فصل سال و موقعیت جغرافیایی مطب یا کلینیک یا بیمارستان باید انتخاب شود.

به طور کلی جنس روپوش دندانپزشکی سه نوع تترون، ترگال ساده و ترگال کجراه است که نازک ترین پارچه جنس تترون بوده، پارچه حد وسط که نه خیلی ضخیم یا خیلی نازک باشد جنس ترگال ساده است و ضخیم ترین پارچه جنس ترگال کجراه انتخاب می شود. در این مقاله برای اینکه شما پزشکان انتخاب راحت تری داشته باشید بهترین روپوش داندانپزشکی زنانه و مردانه را معرفی کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *