مقالات پزشکی

معرفی کارخانه دستکش نیتریل در ایران و خارج به همراه نمایندگی فروش

معرفی کارخانه دستکش نیتریل و نمایندگی فروش آن:

دستکش نیتریل در دهه 1990 به عنوان یک جایگزین برجسته و مهم برای دستکش لاتکس مطرح شدند. درحالی‌که دستکش‌های نیتریل یک‌بار مصرف، به اندازه همتایان لاتکس خود، انعطاف پذیر نیستند ولی به طور مشخص در برابر مواد شیمیایی بادوام‌تر و مقاوم‌تر هستند. به این ترتیب، این دستکش‌ها برای هرکسی که مجبور است با مواد شیمیایی خطرناک و خورنده کار کند، انتخاب ایده‌آلی است. آن‌ها همچنین برای اکثر محیط‌های پزشکی کاملاً مناسب‌ هستند و خطر واکنش آلرژیک به لاتکس را از بین می‌برند.

کارخانه دستکش نیتریل در ایران 

کارخانه دستکش نیتریل در ایران

کارخانه دستکش نیتریل در ایران

در ایران نیز کارخانه تولید دستکش نیتریل وجود دارد این کارخانه به خوبی بازار داخلی را تغذیه می‌کند و با صادرات وسیعی که به کشورهای اطراف دارد، محصول دستکش نیتریل کشورهای همسایه را تأمین می‌کند.

در طول دهه گذشته، تولیدکنندگان در کارخانه دستکش نیتریل، به بهبود فرمولاسیون مواد دستکش نیتریل خود ادامه داده‌اند تا این مدل دستکش را نرم‌تر و کشسان‌تر شود. جدیدترین نو‌آوری در تولید دستکش‎‌های نیتریل شامل فرمولاسیون‌های بدون شتاب دهنده است که خطر ابتلا به درماتیت تماسی را کاهش می‌دهد.

نمایندگی‌ فعال فروش دستکش نیتریل در ایران، شرکت بیوتی‌ سنتر است. که انواع دستکش‌ها از جنس‌های مختلف، از جمله دستکش نیتریل را ارائه می‌کند.

در کارخانه دستکش نیتریل چه می‌گذرد؟

در کارخانه دستکش نیتریل چه می‌گذرد؟

در کارخانه دستکش نیتریل چه می‌گذرد؟

دستتکش‌های نیتریل یکبار مصرف به پایه اصلی در صنایع پزشکی، دندانپزشکی و …. تبدیل شده‌اند. اما نیتریل چیست؟ نیتریل یک اصطلاح کوتاه شده برای نیتریل بوتادین یا NBR است. اگر چه از آن به عنوان لاتکس نیز یاد می‌شود اما هیچ لاتکس طبیعی یا پروتئین‌های آن در مواد اولیه وجود ندارد.

نیتریل یک کوپلیمر لاستیکی مصنوعی از اکریلونیتریل و بوتادین است. این دو ماده در یک خمره فولادی ضد رنگ قرار می‌گیرد و با استفاده از پلیمریزاسیون سرد یا گرم، یک واکنش شیمیایی رخ می‌دهد و نیتریل متولد می‌شود.

لاتکس نیتریل فیلتر شده و با یک آنتی اکسیدان مخلوط می‌شود تا مواد را تثبیت کند. در مرحله بعد، مایع با افزودن مواد منعقد کننده جامد شده و در نهایت خشک می‌شود. این نیتریل به تنهایی، بدون هیچ ماده اضافه شده‌ای، یک ماده نسبتاً سفت است. بنابراین در کارخانه دستکش نیتریل، درصد کمی مواد شیمیایی دیگر را به آن اضافه می‌کنند تا یک دستکش نیتریل نرم ایجاد گردد.

موارد استفاده از دستکش نیتریل

موارد استفاده از دستکش نیتریل:

موارد استفاده از دستکش نیتریل:

همه‌گیری کرونا استفاده از دستکش یکبار مصرف را برای بسیاری از افراد در حین کار به یک ضرورت تبدیل کرده است. اگرچه متخصصان پزشکی می‌گویند که پوشیدن دستکش، لزوماً جلوی انتشار میکروب‌ها را نمی‌گیرند، اما هر کسی که دستکش یکبارمصرف استفاده می‌کند باید این را بداند که این دستکش‌ها نیز دارای تاریخ انقضا هستند و در صورت نگه‌داری صحیح، دستکش‌های لاتکس و نیتریل حدود 5 سال قابل نگه‌داری هستند. این در صورتی است که آن‌ها در بسته‌بندی اصلی خود و در مکان مناسب قرار بگیرند. دستکش‌هایی که بیش از تاریخ انقضا یا ماندگاری نگه‌داری می‌شوند، ممکن است شکننده شده و در صورت کشیده شدن پاره شوند یا ترک بخوردند.

این دستکش‌های نازک و انعطاف‌پذیر تولید شده در کارخانه نیتریل، همان چیزی است که همه ما برای ایمن نگه داشتن خود، بیماران و محصولات و اقلام غذایی به آن نیاز داریم. دستکش‌های نیتریل نسبت به دستکش‌های لاتکس در برابر روغن‌ها و اسیدها مقاومت بیشتری دارند. این ماده در برابر سایش و سوراخ‌شدن مقاوم است و برای بسیاری از کارها دوام مناسبی دارد.

دستکش‌های نیتریل به خوبی با دست مطابقت دارند و حساسیت لمسی عالی را ارئه می‌دهند. با تکامل فرمولاسیون دستکش‌های نیتریل یکبار مصرف، محافظت از دست‌ها ایمن‌تر و راحت‌تر می‌شود.

دیدگاهی در مورد “معرفی کارخانه دستکش نیتریل در ایران و خارج به همراه نمایندگی فروش

  1. منوچهر گفت:

    خط تولید دستکش نیتریل کجاست؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

  2. ملیحه فرهانی گفت:

    شما می دونید تولید کننده دستکش نیتریل در ایران کیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *