مقالات پزشکی

چگونه از گلاب و گلیسیرین برای چاقی صورت و گونه استفاده کنیم + طرز تهیه

چگونه از گلاب و گلیسیرین برای چاقی صورت و گونه استفاده کنیم + طرز تهیه

گلیسیرین و گلاب همیشه در فهرست مواد مراقبت از پوست هستند که می توانید برای داشتن پوستی بی عیب و نقص به آنها اعتماد کنید. ما را باور نمی کنید؟ از قدیمی ها مانند مادر یا مادربزرگ خود بپرسید؛ آنها موافقت خواهند کرد زنان از قرن ها پیش از این مواد برای زیبایی، مرطوب کنندگی و درخشندگی پوست استفاده می کردند. این همه به لطف مزایای زیبایی زیادی است که این دو ماده دارند. هر دو ماده روی پوست شما جادو می کنند. وقتی با یکدیگر ترکیب می شوند، ثابت می شود که اکسیر زیبایی است.

ترکیب ماسک گلاب و گلیسیرین برای چاقی صورت و گونه بی‌نظیر عمل می کند. از طرف دیگر از آرامش پوست تا دفع علائم پیری، می تواند بازی مراقبت از پوست شما را برای همیشه تغییر دهد. به خواندن ادامه دهید تا بدانید چرا در قفسه زیبایی خود به یک بطری مخلوط گلیسیرین و گلاب نیاز دارید!

خواص گلیسیرین و گلاب برای چاقی صورت و گونه

خواص گلیسیرین و گلاب برای چاقی صورت و گونه

خواص گلیسیرین و گلاب برای چاقی صورت و گونه

پوست بی عیب و نقص یک معجزه یک شبِ نیست؛ اما دستیابی به آن نیز غیرممکن نیست. شما باید رژیم صحیح مراقبت از پوست را دنبال کنید و از ترکیبات مناسب استفاده کنید. گلیسیرین و گلاب دو ماده ای هستند که اکثر زنان برای داشتن پوستی سالم به آن اعتماد دارند. ترکیبی از گلیسیرین و گلاب برای چاقی صورت و گونه شما بسیار مفید است (مگر اینکه به آن حساسیت داشته باشید). ترکیب این دو ماده می تواند پوست شما را سالم نگه دارد.

این دو ماده دارای مزایای متعددی هستند. بیایید ابتدا هر ماده ترکیبی را با جزئیات بررسی کنیم، سپس به مزایای ترکیب آنها به طور هم زمان بپردازیم:

1. خواص گلیسیرین برای پوست صورت

از سد پوستی محافظت می کند: گلیسیرین یک مرطوب کننده است که پوست شما را مرطوب نگه می دارد. از دست دادن آب (transepidermal water loss) که به طور اختصار آن را با TEWL نشان می دهند یکی از عوامل مهم لاغری صورت و گونه است. یک مطالعه نشان داده که استفاده منظم از گلیسیرین از TEWL جلوگیری کرده و پوست را هیدراته کرده و سد پوستی را سالم نگه می دارد.

از خشکی پوست جلوگیری می کند: گلیسیرین یک رطوبت رسان عالی است. به این معنی که رطوبت را از جو جذب می کند و آن را به پوست شما می چسباند و از خشکی جلوگیری می کند.

نفوذپذیری پوست را بهبود می بخشد: پوست انسان از نفوذ پذیری پایینی برخوردار است. این بدان معنی است که نفوذ مواد خارجی به لایه های پوست سخت است. به همین دلیل است که برخی از محصولات مراقبت از پوست برای شما کار نمی کنند. گلیسیرین می تواند نفوذپذیری مواد مغذی به پوست را بهبود بخشد.

2. خواص گلاب برای پوست صورت

مفید برای پوستهای حساس: اگر پوست خشکی دارید که به محصولات شیمیایی حساس است، گلاب می تواند به حفظ سلامت آن کمک کند. این ماده دارای خواص ضد پیری بوده و در صورت استفاده موضعی، تأثیر قابض بر روی پوست شما دارد. گلاب از قرمزی پوست نیز جلوگیری می کند.

دارای اثرات ضد التهابی: گلهای رز حاوی تانن، آنتوسیانین و اسانس هستند. عصاره گلهایی که به گلاب تبدیل می شوند دارای خواص ضدالتهابی بوده، همچنین از سلول های فیبروبلاست (سلول های مسئول سنتز کلاژن) در برابر آسیب محافظت می کنند و این گونه از لاغری صورت با بالا رفتن سن، جلوگیری می کند.

پوست را آرام می کند: گلاب اثر آبرسانی بر پوست شما دارد و در جوان‌سازی پوست خسته در پایان روز و تسکین آسیب های ناشی از آفتاب فوق العاده مفید است.

3. مزایای ماسک گلاب و گلیسیرین برای چاقی صورت و گونه

به عنوان یک تونر عمل می کند: گلیسیرین و گلاب در کنار هم تونری عالی را ایجاد می کنند. تمیز می کند، رطوبت از دست رفته را حفظ کرده و از آکنه نیز جلوگیری می کند. علاوه بر این، ملایم است و باعث آرامش پوست می شود. بازگشت رطوبت از دست رفته، موجب چاقی صورت و گونه می شود. این مخلوط را به عنوان یک تونر، دو بار در روز بعد از شستن صورت خود استفاده کنید.

پوست را مرطوب و شاداب می کند: از مخلوط گلیسیرین و گلاب به عنوان ماسک مرطوب کننده صورت استفاده کرده و از آن در طول روز استفاده کنید. پوست را فوراً شاداب می کند و باعث افزایش رطوبت بدن می شود. مقدار لازم گلیسیرین و گلاب را مخلوط کرده، در یک بطری اسپری منتقل کرده و آن را روی پوست صورت خود اسپری کنید تا پوست شما شاداب شده و مرطوب شود. استفاده این گونه گلاب و گلیسیرین برای چاقی صورت و گونه بسیار مفید خواهد بود.

به عنوان سرم شب دو برابر عمل می کند: مخلوط گلیسیرین و گلاب یک معجون افزایش دهنده درخشش پوست است. این نه تنها به کاهش سرعت پیری شما کمک می کند، بلکه آسیب های اساسی را برطرف کرده و پوستی سالم و درخشان به شما می دهد. به عنوان سرم شب استفاده کنید تا مواد مغذی و رطوبت لازم برای پوست خود را فراهم کنید. هر شب قبل از خواب، مقدار کمی از مخلوط گفته شده را به پوست صورت خود بمالید و بگذارید یک شب بماند تا با پوستی درخشان، جوان و نرم از خواب بیدار شوید. استفاده از مخلوط گلاب و گلیسیرین برای چاقی صورت و گونه به صورت سرم شبانه، بسیار مفید خواهد بود.

نحوه ترکیب گلاب و گلیسیرین برای چاقی صورت و گونه

نحوه ترکیب گلاب و گلیسیرین برای چاقی صورت و گونه

نحوه ترکیب گلاب و گلیسیرین برای چاقی صورت و گونه

توجه داشته باشید از استفاده مستقیم گلیسیرین روی پوست خودداری کنید. همیشه آن را قبل از استفاده با گلاب مخلوط کنید تا رقیق شود. در صورت استفاده مستقیم، در برخی موارد، گلیسیرین نیز ممکن است باعث خشکی پوست شود.

ترکیب گلاب و گلیسیرین با نسبت های متفاوت، کاربردهای مختلفی دارد. در این جا نحوه و نسبت ترکیب گلاب و گلیسیرین برای چاقی صورت و گونه بیان می شود.

نسبت ترکیب گلیسیرین و گلاب برای چاقی صورت

ماسک گلاب و گلیسیرین برای چاقی صورت و گونه با نسبت پنج به یک استفاده می شود:

گلاب: 5 قاشق غذاخوری؛

گلیسیرین: 1 قاشق غذاخوری؛

نسبت گفته شده را در یک بطری اسپری ریخته، خوب تکان دهید تا مخلوط شوند.

روی دو بار این ترکیب را روی پوست خود اسپری کنید و به آرامی ماساژ دهید. بعد از گذشت زمان، تأثیر آن را خواهید دید. البته فراموش نکنید قبل از اسپری این ترکیب، پوست صورت خود را با شستشو تمیز کنید.

طرز تهیه ماسک گلاب و گلیسیرین

طرز تهیه ماسک گلاب و گلیسیرین

طرز تهیه ماسک گلاب و گلیسیرین

ترکیب گلاب، گلیسیرین و لیمو ترش تازه یک ماسک عالی برای صورت شما است.

گلاب: نصف فنجان؛

گلیسیرین: یک قاشق چایخوری؛

آب لیمو ترش: آب نصف لیمو ترش تازه.

مواد گفته شده را در یک بطری کوچک شیشه ای ریخته، خوب تکان دهید تا با یکدیگر ترکیب شوند. به یاد داشته باشید که آب لیمو ترش تازه را قبل از اینکه با دیگر مواد ترکیب کنید، صاف کنید.

مدت زمان استفاده و نحوه استفاده از ماسک گلیسیرین و گلاب

مواد ترکیب شده را می توانید در یخچال نگهداری کنید و به صورت یک روز در میان با پنبه روی پوست صورت خود بمالید؛ سپس بعد از گذشت 15 دقیقه، صورت خود را بشویید.

همان طور که می دانید لیمو سرشار از ویتامین C بوده، به عنوان قابض عمل کرده و رنگ پوست صورت شما را روشن می کند.

نکاتی که هنگام استفاده از گلیسیرین و گلاب برای صورت باید رعایت کنید

نکاتی که هنگام استفاده از گلیسیرین و گلاب برای صورت باید رعایت کنید

نکاتی که هنگام استفاده از گلیسیرین و گلاب برای صورت باید رعایت کنید

قبل از استفاده از ترکیب گلاب و گلیسیرین روی پوست خود، یک آزمایش کوچک انجام دهید. اگر پوست شما قرمز شد یا خارش داشت، شما به ترکیب ماسک گلاب و گلیسیرین برای چاقی صورت و گونه حساسیت دارید.

اگر پوست چرب یا مختلط دارید، بیش از دو بار در هفته از ترکیب گفته شده، استفاده نکنید. استفاده مکرر از آنها ممکن است پوست شما را چرب تر کند.

از گلاب خالص (خانگی) و گلیسیرین ارگانیک، برای جلوگیری از هرگونه واکنش پوستی، استفاده کنید. گلاب موجود در بازار ممکن است حاوی افزودنی ها و مواد نگه‌دارنده دیگری باشد که ممکن است به پوست شما آسیب برساند.

همیشه قبل از استفاده، گلیسیرین را با گلاب رقیق کرده و قبل از بیرون رفتن نیز آن را بشویید. گلیسیرین رقیق نشده ممکن است گرد و غبار و آلودگی را جذب کرده و منافذ پوست شما را مسدود کند.

به هر حال اگر سؤالی درباره ترکیبات ماسک گلاب و گلیسیرین برای چاقی صورت و گونه دارید، در زیر همین مقاله می توانید بپرسید. مجموعه بیوتی سنتر پاسخگوی سؤالات شما خواهد بود.

بیوتی سنتر مرکز فروش آنلاین تجهیزات پزشکی ، فروش انواع ماسک پزشکی و تولید کننده اصلی انواع روپوش و لباس پزشکی و رول ملحفه یکبار مصرف در ایران می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *