مقالات پزشکی

صندلی آرایشگاهی

صندلی آرایشگاهی

صندلی آرایشگاهی و میکاپ

صندلی آرایشگاهی و میکاپ

صندلی آرایشگاهی و میکاپ

از جمله لوازم اصلی و تجهیزات اولیه برای یک آرایشگاه یا سالن زیبایی همان صندلی آرایشگاهی و مکاپ آن است. وجود یک صندلی مناسب برای آرایشگاه می‌تواند سبب راحتی در حین کار آرایشگر و نیز آرامش خاطر مشتری شود. امروزه شاهد انواع مدرن از صندلی‌های میکاپ آرایشگاهی هستیم. طراحی این صندلی‌ها جهت تنظیم ارتفاع آن ها هم به‌صورت دستی و هم اتوماتیک است. به این صورت که در شکل اتوماتیک آن، به هنگام نشستن مشتری بر روی صندلی، آرایشگر قادر است تنها با فشار یک دکمه ارتفاع آن را تنظیم کند تا دسترسی راحت تری بر روی سر و موی مشتری در حین انجام کار داشته باشد. درصورتی‌که انواع دستی آنها با داشتن پدال‌هایی در کنار خود امکان تنظیم قدی و ارتفاع آن‌ها وجود دارد.

نکته مهم به هنگام خرید صندلی آرایشگاهی و مکاپ دقت در جنس رویه استفاده شده در آن‌ها می‌باشد. همواره باید صندلی‌هایی را انتخاب نمود که از جنسی مناسب در برابر تمیز نمودن رویه آن‌ها برخوردار باشد. به این ترتیب آرایشگر قادر باشد پس از استفاده مشتری به‌راحتی و به طور مرتب به تمیز نمودن آن‌ها بپردازد. امروزه انواع متفاوت و زیادی از صندلی‌های آرایشگاهی مشاهده می‌کنیم که برای انجام کارهای مختلف از شینیون گرفته تا رنگ مو،کاشت  و ترمیم ناخن وحتی مراقبت‌های پوست، ماساژ و غیره کاربرد دارند.

ویژگی‌های صندلی استادکار آرایشگاه

ویژگی‌های صندلی استادکار آرایشگاه

ویژگی‌های صندلی استادکار آرایشگاه

یک استادکار باید ساعات زیادی از روز را در آرایشگاه مشغول رسیدگی به مو و یا آرایش صورت مشتریان خود باشد. پس داشتن صندلی راحت و قابل تنظیم جهت انجام کارهای او بر روی مشتری ضروری است؛ بنابراین طراحی صندلی استادکار آرایشگاه باید به‌گونه‌ای باشد که احساس خستگی کمتری برای او حین انجام کار به وجود آید تا بتواند خدمات بهتری را به مشتری در حین انجام کار ارائه دهد.

پس صرف هزینه به‌منظور خرید یک صندلی مناسب برای استادکار آرایشگاه می‌تواند به افزایش رضایت مشتری از کار استادکار و در نهایت سودآوری و درآمد بیشتر آرایشگاه بینجامد. همواره صندلی‌هایی را انتخاب کنید که از مقاومت بیشتری در هنگام استفاده برخوردار باشند.

در کل صندلی استادکار آرایشگاه باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

·        راحتی حین استفاده

·        مقاومت بالا در برابر آسیب ناشی از وزن افراد

·        قابلیت تنظیم ارتفاع

·        جنس رویه مناسب

·        در نهایت قیمت مناسب

انواع صندلی آرایشگری و میکاپ و کارایی هرکدام؟

انواع صندلی آرایشگری و میکاپ و کارایی هرکدام؟

انواع صندلی آرایشگری و میکاپ و کارایی هرکدام؟

همان‌طور که در قسمت‌های بالا گفتیم در یک آرایشگاه از صندلی‌های متفاوتی استفاده می‌شود. این صندلی‌ها از بخش پذیرش و اداری گرفته تا قسمت انجام رسیدگی‌های زیبایی توسط استادکار؛ بنابراین هرکدام از این صندلی‌ها باتوجه‌به نحوه کاربرد و استفاده آن‌ها در آرایشگاه از خصوصیات و ویژگی‌های مربوط به خود برخوردارند. ما تعدادی از آنها را در این بخش به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

·        صندلی آرایشگری مدل کپ

صندلی آرایشگری مدل کپ به اشکال کاسه‌ای و مربعی تولید شده و در اختیار سالن‌های زیبایی قرار می‌گیرد. این صندلی‌ها از ویژگی مناسب جهت نشستن مدت‌زمان طولانی مشتری روی آن‌ها برخوردار است. چراکه یک مشتری باید ساعات زیادی را بر روی صندلی بنشیند و آرایشگر اقدام به شینیون، کوتاهی مو و غیره بکند. به‌طورکلی بدنه اصلی این دست از صندلی‌ها از فلز، فوم، چرم و پلاستیک تشکیل شده است و بهترین کیفیت مربوط به جنس چرمی رویه آن است. طراحی زیبا در کنار راحتی، قابلیت تنظیم ارتفاع، امکان چرخش صندلی برای دسترسی راحت آرایشگر روی موهای مشتری از خصوصیات مهم این صندلی ها محسوب می‌شود.

·        صندلی میکاپ آرایشگاهی برقی

صندلی میکاپ آرایشگاهی برقی

صندلی میکاپ آرایشگاهی برقی

صندلی آرایشگاهی برقی جزء صندلی‌های پرکاربرد برای سالن زیبایی است. شکل برقی این دست از صندلی‌ها سبب راحتی کار در هنگام تنظیم نمودن صندلی برای دسترسی راحت‌تر آرایشگر است. به هنگام اپیلاسیون صورت و ابروها، در هنگام استفاده از ماسک‌ها بر روی صورت مشتری، به هنگام انجام تاتوهای ابرو، میکرو بیلدینگ، مکاپ صورت و این دست از کارها بسیار پرکاربرد است. رویه این صندلی‌ها از جنس مرغوب بوده و دارای مقاومت بالایی در برابر پوسیدگی است.

·        صندلی برقی تمام فول مردانه

این صندلی نیز همانند صندلی میکاپ برقی زنانه است و تنها تفاوت آن کاربردش در آرایشگاه مردانه است. تنظیمات این قبیل از صندلی‌ها به‌صورت اتوماتیک بوده و به‌راحتی با فشردن تنها یک دکمه انجام‌پذیر است. رو کش استفاده شده در صندلی برقی مردانه از جنس چرم و یا پلاستیک مرغوب بوده تا پس از اتمام کار آرایشگر امکان تمیزکردن آن وجود داشته باشد.

تفاوت صندلی آرایشگاه مردانه و زنانه در چیست؟

تفاوت صندلی آرایشگاه مردانه و زنانه در چیست؟

تفاوت صندلی آرایشگاه مردانه و زنانه در چیست؟

تنها تفاوت صندلی آرایشگاه مردان با آرایشگاه زنان به نحوه استفاده از آن‌ها مربوط می‌شود. ازآنجایی‌که در آرایشگاه بانوان فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه پوست، مو و ناخن انجام می‌شود تنوع صندلی‌های استفاده شده برای این دست از فعالیت‌ها بیشتر است. درحالی‌که در آرایشگاه مردان تنها به انجام عملیات بر روی کوتاهی مو متمرکز شده و همین باعث استفاده تعداد کمی از انواع صندلی‌ها می‌شود.

هرچند این روزها ما شاهد گسترده شدن فعالیت آرایشگاه مردان بر روی حوزه‌های پیلینگ پوست و غیره  هم هستیم؛ مطمئناً در سال‌های آینده استفاده از انواع صندلی‌های ُسالن زیبایی در این آرایشگاه‌ها هم زیاد خواهد شد. صندلی آرایشگاه باید از استاندار لازم در کنار کیفیت خوب و قیمت مناسب برخوردار باشد. امروزه طراحی و ساخت صندلی‌های آرایشگاه چه برای مردان و چه زنان تغییرات زیادی پیدا کرده و سبب راحتی و رضایت مشتری به هنگام انجام کار آرایشگر می‌شود. توجه داشته باشید یک صندلی مناسب و استاندار سبب تسلط بیشتر آرایشگر بر روی مشتری شده؛ پس می‌توان نتیجه گرفت صرف هزینه برای خرید صندلی مناسب از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *