مقالات پزشکی

مدت زمان استفاده از دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی و خانگی چقدر است؟

مدت زمان استفاده از دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی و خانگی چقدر است؟

مدت زمان استفاده از دستگاه اکسیژن ساز یکی از موضوعات مهم در تامین اکسیژن به وسیله این دستگاه است. مدت زمان استفاده از دستگاه اکسیژن ساز با توجه به نوع بیماری و میزان اکسیژن مورد نیاز فرد طبق توصیه پزشک تعیین می شود. زمانیکه افراد از دستگاه اکسیژن ساز برای تامین اکسیژن مورد نیاز خود استفاده می کنند، باید میزان و مدت استفاده از دستگاه اکسیژن ساز مشخص شود. زیرا استفاده طولانی مدت از این دستگاه عوارضی مانند مسمومیت با اکسیژن و خشکی ریه و مجاری تنفسی در فرد ایجاد می کند. در نتیجه قبل از هر اقدام برای اکسیژن درمانی با دستگاه اکسیژن ساز، طبق نظر پزشک انجام شود.

دستگاه اکسیژن ساز چیست؟

دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز از پرکاربردترین تجهیزات پزشکی برای تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران تنفسی،ریوی در مدل ها و برندهای مختلف در بازار وجود دارد. حجم اکسیژن تولیدی در مدل های این دستگاه متفاوت است و در حجم های،3 5،8، 10 لیتری در بازار تجهیزات پزشکی وجود دارد.

ظرفیت دستگاه اکسیژن ساز چقدر است؟

ظرفیت دستگاه اکسیژن ساز

ظرفیت دستگاه اکسیژن ساز

مدت زمان استفاده از دستگاه اکسیژن ساز به نوع دستگاه و ظرفیت اکسیژن تولیدی بستگی دارد. این دستگاه اکسیژن را در حجم 3، 5،8 و 10 لیتری تولید می کنند. برای افرادی که دارای مشکل تنفسی مزمن و آسم هستند، ازدستگاه با ظرفیت 3 و 5لیتری استفاده میکنند. دستگاه اکسیژن ساز با ظرفیت بیشتر برای بیماران حاد ریوی و سرطان کاربرد دارد. مدت زمان استفاده از دستگاه اکسیژن ساز با توجه به توصیه بیمار و حجم اکسیژن مصرفی متفاوت است و افراد با توجه به میزان اکسیژنی که نیاز دارند، از دستگاه با ظرفیت های متفاوت استفاده می کنند.

مدت زمان استفاده از دستگاه اکسیژن ساز چقدر می باشد؟

مدت زمان استفاده از دستگاه اکسیژن ساز

مدت زمان استفاده از دستگاه اکسیژن ساز

زمانیکه برای خرید دستگاه اکسیژن ساز اقدام می شود، باید با توصیه پزشک و میزان حجم اکسیژنی که نیاز است، دستگاه با ظرفیت مناسب خریداری شود تا فرد در مواقعی که به صورت مداوم و 24 ساعته باید از اکسیژن استفاده کند، مشکلی در تامین اکسیژن وجود نداشته باشد. قبل از خرید دستگاه اکسیژن ساز باید از مدت زمانی که می توان از این دستگاه استفاده کرد، اطلاعات کاملی داشته باشید. مدت استفاده از دستگاه اکسیژن ساز 5 لیتری حداکثر 15 ساعت در روز است. این مدل دستگاه با حجم 5 لیتری برای بیمارانی که باید مداوم و 24 ساعته اکسیژن مصرف کنند، مناسب نیست. دستگاه اکسیژن ساز با حجم 7و 10 لیتری برای بیماران ریوی و سرطانی با توجه به مدت زمان استفاده از این دستگاه انتخاب مناسبی است. به طور کلی مدت زمان استفاده از دستگاه اکسیژن ساز به فاکتورهای ذیل بستگی دارد.

  • حجم اکسیژن تولیدی
  • فشار اکسیژن تولیدی
  • میزان اکسیژن مورد نیاز بیمار

خرید دستگاه اکسیژن ساز 

خرید دستگاه اکسیژن ساز

خرید دستگاه اکسیژن ساز

با توجه به مطالبی که در مورد مدت زمان استفاده از دستگاه اکسیژن ساز بیان شد، دستگاه اکسیژن ساز می تواند به صورت مداوم و 24 ساعته اکسیژن مورد نیاز بیمار را تامین کند. میزان و مدت استفاده از دستگاه اکسیژن ساز با توصیه پزشک مشخص می شود. قبل از خرید دستگاه اکسیژن ساز با کارشناسان متخصص شرکت تجهیزات پزشکی بیوتی سنتر تماس بگیرید تا در کوتاهترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *