کپسول اکسیژن

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

مشاهده همه 4 نتیجه

کپسول اکسیژن

تنگی نفس و مشکلات تنفسی از سخت ترین ناراحتی هایی است که برای برخی بیماران رخ می دهد و تحمل آن بسیار دشوار است. برای کمک به تنفس بیمار باید روش های تخصصی را انجام داد تا تنفس راحت تر انجام شود. برای کمک به بیمارانی که مشکل تنفسی دارند از دو روش دستگاه کپسول اکسیژن و دستگاه اکسیژن ساز استفاده می شود.

یکی از شیوه های معمول برای انتقال اکسیژن به بیمار، استفاده از کپسول اکسیژن است. در حقیقت برای درمان بیمارانی که از مشکلات تنفسی و ریوی رنج می برند از روش درمانی اکسیژن تراپی استفاده می شود.

کپسول اکسیژن یکی از تجهیزات پزشکی است که به صورت استوانه ای شکل بوده و دارای گاز اکسیژن می باشد. در کپسول اکسیژن، گاز اکسیژن با غلظت 88% و تحت فشار بالا در یک کپسول آلومینیومی یا فلزی ذخیره می شود. کپسول های اکسیژن اندازه های مختلفی دارند که از کپسول های بزرگ اکسیژن در مراکز درمانی استفاده می شود. هم چنین از کپسول های کوچک اکسیژن در بیرون از منزل، جهت حمل اکسیژن مورد نیاز بیمار، استفاده می گردد. در واقع بیمار با بهره گیری از اکسیژن، خواب بهتری داشته، به آسانی نفس کشیده و هوشیار تر نیز می شود.

کپسول اکسیژن ابزاری است که برای انباره کردن اکسیژن استفاده می شود. این اکسیژن می تواند به صورت گاز اکسیژن یا اکسیژن مایع باشد. از کپسول های اکسیژن در موارد زیادی نگه داری و استفاده می شود که از جمله این موارد می توان به تجهیزات جوشکاری، شیشه کاری، برش گازی، فرایند های صنعتی ساخت فولاد، کاربرد های پزشکی خانگی برای کمک به تنفس، کمک های اولیه، تنفس در ارتفاعات بالا و … اشاره کرد.

وجود علل و شرایط زیادی مانند آسم، سندرم دیسترس تنفسی حاد، کم خونی، بیماری ریه، بیماری های ریوی، ذات الریه، نقص مادرزادی یا بیماری قلبی و … می توانند باعث کاهش اکسیژن خون در بدن و ایجاد مشکل در تنفس شوند.

برخی از بیماری ها به آسانی درمان می شوند ولی بعضی موارد دیگر به علت مشکلات مزمن ریوی و نارسایی تنفسی، بیمار برای اکسیژن درمانی، به طور مداوم نیاز به کپسول اکسیژن یا دستگاه اکسیژن ساز دارد. از کپسول های اکسیژن با ظرفیت های گوناگون به صورت گسترده در کلینیک های سر پایی، بیمارستان ها و منازل استفاده می شود.

کپسول اکسیژن چیست؟

کپسول اکسیژن چیست؟
کپسول اکسیژن چیست؟

کپسول اکسیژن یک محفظه از جنس آهن یا آلومینیوم است که در حجم ها و اندازه های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب در اتاق عمل بیمارستان ها، در بخش های مختلف بیمارستانی و یا حتی در خانه ها برای بسیاری از بیمارانی که از بیماری های تنفسی و ریوی رنج می برند از کپسول اکسیژن استفاده می شود. متأسفانه طی یک سال و چند ماه اخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا، استفاده از کپسول های اکسیژن رواج بیشتری داشته است و انواع بیمارستانی و خانگی آن با تقاضای بالایی رو به رو بوده است. کپسول های اکسیژن با حجم های مختلف دارای ظرفیت های گوناگون هستند و با توجه به میزان استفاده و نیاز بیماران به اکسیژن، هر از چندگاهی باید در مراکز معتبر شارژ شوند.

انواع کپسول اکسیژن پزشکی کدام هستند؟

انواع کپسول اکسیژن پزشکی کدام هستند؟
انواع کپسول اکسیژن پزشکی کدام هستند؟

همان طور که گفته شد اکسیژن خالص داخل یک کپسول اکسیژن به دو صورت اکسیژن مایع و گاز اکسیژن فشرده عرضه می شود.

کپسول های اکسیژن پزشکی از نظر جنس بر دو نوع تقسیم بندی می شوند:

 1. کپسول های اکسیژن پزشکی فولادی: این کپسول ها همان طور که از نامشان پیداست از جنس فولاد ساخته شده اند، معمولاً به نسبت کپسول های آلومینیومی وزن بیشتری دارند و به دلیل نوع آلیاژ به کار رفته در آن ها امکان زنگ زدگی و فرسایش در آن ها بسیار بالاست. البته این کپسول های اکسیژن به نسبت کپسول های اکسیژن آلومینیومی قیمت پایین تری دارند. هم چنین در حجم های مختلف در بازار موجود هستند.
 2. کپسول های اکسیژن پزشکی آلومینیومی: این کپسول ها وزن کمتری دارند و به دلیل فلز به کار رفته در آن ها، سازگاری بیشتری با محیط های مختلف دارند. از نظر ظاهری شکیل تر هستند ولی به نسبت، قیمت بیشتری دارند.

کپسول های اکسیژن پزشکی را از نظر حجم هم به چند دسته تقسیم بندی می کنند:

 1. کپسول 40 و 50 لیتری: این کپسول ها به دلیل وزن بالا و ارتفاع زیادی که دارند برای مصارف خانگی مناسب نیستند و بیشتر در بیمارستان ها و مراکز درمانی یا مکان هایی که دارای اکسیژن سانترال هستند، مورد استفاده قرار می گیرند.
 2. کپسول اکسیژن 20 لیتری: این کپسول ها به نسبت از وزن و ارتفاع کمتری برخوردارند و بیشتر برای انتقال بیمار از یک مکان به مکان دیگر در آمبولانس ها به کار گرفته می شوند. وزن این کپسول ها 18 تا 20 کیلوگرم است.
 3. کپسول اکسیژن 10 لیتری: کپسول های اکسیژن 10 لیتری با وزن تقریبی 8 تا 10 کیلوگرم برای استفاده در کلینیک های درمانی، خانه های بهداشت و منازل مناسب هستند. ارتفاع این کپسول ها حدود یک متر است. در این کپسول ها اگر فشار مانومتر را روی 4 تا 5 لیتر در دقیقه تنظیم کنید، می توانید از آن ها یک و نیم ساعت تا دو ساعت استفاده کنید و اگر درجه مانومتر را به گونه ای تنظیم کنید که با جریان یک تا دو لیتر اکسیژن در دقیقه باشد، حدوداً هشت تا ده ساعت به بیمار اکسیژن رسانی می کنند.
 4. کپسول اکسیژن 5 لیتری: این کپسول های اکسیژن حدوداً نصف کپسول های 10 لیتری هستند و کاملاً برای جا به جایی و حمل با انواع ماشین سازگاری دارند. این کپسول ها حدود سه تا چهار ساعت می توانند به بیماران اکسیژن رسانی کنند، بنابراین بهتر است در مسیرهای خیلی طولانی از آن ها استفاده نشود. وزن کپسول های اکسیژن 5 لیتری، حدود 5 کیلوگرم است.
 5. کپسول اکسیژن 2.5 لیتری: این کپسول ها بیشتر برای نوزادان استفاده می شود. هم چنین در کوه پیمایی ها یا صعود به ارتفاعات می تواند به کوهنوردان برای اکسیژن رسانی کمک کند. از دیگر کاربردهای کپسول های اکسیژن 2.5 لیتری، استفاده از آن ها در زمان وقوع بلایای طبیعی مانند زلزله و … است.

کپسول اکسیژن طبی و بیمارستانی

کپسول اکسیژن طبی و بیمارستانی
کپسول اکسیژن طبی و بیمارستانی

معمول ترین ظرفیت کپسول های اکسیژن طبی و بیمارستان، کپسول های اکسیژن 40 و 50 لیتری است. برطبق استانداردهای ساخت کپسول گازهای مختلف، رنگ کپسول طبی و بیمارستانی، باید یکدست به رنگ سفید باشد. هم چنین روی این کپسول ها حتماً باید از فرمول شیمیایی اکسیژن (O2) استفاده شده باشد تا به راحتی قابل تشخیص باشد. جنس این کپسول ها اغلب از آلیاژ فولاد است و وزن سنگینی دارند، به همین دلیل برای استفاده خانگی مناسب نیستند.

کپسول اکسیژن خانگی

کپسول اکسیژن خانگی
کپسول اکسیژن خانگی

کپسول اکسیژن هایی که در خانه مورد استفاده قرار می گیرند معمولاً نسبت به مدل های طبی و بیمارستانی، دارای حجم کمتری هستند. اصولاً از کپسول های اکسیژن 10، 5 و 2.5 لیتری به عنوان کپسول های اکسیژن خانگی استفاده می شود، این کپسول های اکسیژن به دلیل وزن کمی که دارند به راحتی قابل جا به جایی هستند و با توجه به حجمی که دارند برای مدت زمانی تا ده ساعت، برای کپسول اکسیژن 10 لیتری قابل استفاده هستند. طبعاً هر چه حجم این کپسول ها کمتر باشد، مدت زمان استفاده از آن ها هم کمتر می شود. غالباً جنس این کپسول ها از آلیاژ آلومینیوم است و به همین دلیل وزن کمی دارند.

 • کپسول اکسیژن همراه: حجم این کپسول های اکسیژن کم است و اغلب 5 یا 2.5 لیتری هستند. کپسول های 5 لیتری را به راحتی می توان در انواع خودرو و حتی آمبولانس برای جا به جایی بیماران در مسیرهای کوتاه استفاده کرد. کپسول های اکسیژن 2.5 لیتری هم جزو این دسته از کپسول های اکسیژن هستند که وزن کمی دارند و به راحتی می توان آن ها را در یک کیف دستی جا به جا کرد و در خارج از منزل همراه داشت. از این کپسول های اکسیژن، کوهنوردان، هنگام صعود به ارتفاعات هم استفاده می کنند. هم چنین برای استفاده نوزادان نیز مفید است.
 • کپسول اکسیژن یکبار مصرف: این کپسول های اکسیژن همان طور که از نامشان پیداست، غیر قابل شارژ شدن هستند و پس از خالی شدن، باید دور انداخته شوند. اغلب دارای حجم پایینی هستند و وزن کمی دارند و مناسب برای بیماران قلبی، ریوی و مغزی هستند. به راحتی و در یک کیف کوچک جا به جا می شوند و می توان هر کجا که لازم بود ماسک آن را در مقابل صورت قرار داد و از آن استفاده کرد. در اغلب موارد در روزهایی که آلودگی هوا زیاد است، می توان برای تأمین اکسیژن لازم بدن طبق دستور پزشک از این کپسول ها استفاده کرد.

همچنین اگر می خواهید می توانید مقاله آموزش نحوه استفاده از کپسول اکسیژن را در سایت بیوتی سنتر مطالعه فرمایید.

کپسول اکسیژن با مانومتر

کپسول اکسیژن با مانومتر
کپسول اکسیژن با مانومتر

اگر از نزدیک کپسول اکسیژن را دیده باشید، حتماً متوجه یکسری تجهیزاتی که روی آن قرار دارد شده اید، کپسول های اکسیژن بدون ابزاری به نام مانومتر که در واقع یک نوع فشار سنج است، کارایی چندانی برای بیماران ندارند. مانومتر در واقع وسیله ای است که وقتی روی کپسول اکسیژن وصل می شود، قادر خواهد بود فشار اکسیژنی که از کپسول خارج می شود را کنترل کند و از طرفی رطوبت مورد نیاز برای اکسیژن را نیز فراهم کند. در واقع، مانومتر به وسیله تنظیم کردن جریان گاز اکسیژن، نقش مهمی در تأمین اکسیژن رسانی به  بیماران را ایفا می کند. فشار مانومتر مورد نیاز بیمار توسط پزشم تجویز می شود.

کپسول اکسیژن مایع

در شرایط جوی استاندارد، هوای عادی که تنفس می شود دارای 79% نیتروژن و 21% اکسیژن است ولی کپسول اکسیژن مایع 99% اکسیژن خالص می باشد که از سرد کردن گاز اکسیژن تهیه شده و به صورت مایع ذخیره می گردد. از آن جایی که کپسول اکسیژن مایع (به علت تجهیزات اضافی و آموزش های لازم برای استفاده از آن) برای استفاده های کوتاه مدت ضروری نمی باشد بنابراین برای بیشتر بیماران بعد از تشخیص، کپسول اکسیژن مایع تجویز نمی شود. ولی با این وجود به دلیل ارزان تر و حجیم تر بودن، یک گزینه درمانی طولانی مدت معقول به حساب می آید.

کپسول گاز اکسیژن فشرده

کپسول گاز اکسیژن فشرده
کپسول گاز اکسیژن فشرده

کپسول گاز اکسیژن فشرده نیز دارای 99% اکسیژن خالص می باشد. در حقیقت تولید کنندگان، اکسیژن را از اتمسفر گرفته و فشرده می کنند. هنگام آزاد شدن گاز فشرده از کپسول، فشار زیادی که داخل کپسول است به خروج آن کمک می کند. در واقع انتشار فشار سبب ایجاد جریان اکسیژن شده که بیمار با استفاده از ماسک یا کانولابینی، آن را دریافت می کند.

ظرفیت و سایز کپسول های اکسیژن

امروزه کپسول های اکسیژن در سایزهای 2.5 ، 5، 10، 20، 40، 50 لیتری در انواع صنعتی و قابل حمل تهیه می شوند. معمولا از کپسول های 20، 40، 50 لیتری در مراکز درمانی، بیمارستان ها و انتقال طولانی مدت بیمار به بیمارستان (در آمبولانس) استفاده می شود. کپسول های 10 لیتری قابل حمل نیستند و از آن ها در کلینیک های درمانی و منازل استفاده می شود. کپسول های 5 لیتری نیز برای حمل در داخل آمبولانس ها و اتومبیل های شخصی کاربرد دارند. از کپسول های 2.5 لیتری که قابل حمل و کوچک هستند، برای ورزشکاران کوهنورد در ارتفاعات بالا، کودکان و نوزادان بیمار و شرایط اورژانسی پزشکی نیز استفاده می شود.

انواع حجم کپسول اکسیژن

انواع حجم کپسول اکسیژن
انواع حجم کپسول اکسیژن

همان طور که گفتیم کپسول های اکسیژن دارای حجم های مختلفی هستند که با توجه به کاربردی که دارند یکی از این حجم ها مورد استفاده قرار می گیرد، به عنوان مثال، اصولاً از کپسول های اکسیژن 40 یا 50 لیتری در خانه استفاده نمی شود یا اینکه کپسول های اکسیژن با حجم 5 یا ده لیتری در بیمارستان ها کاربرد چندانی ندارند.

کپسول های اکسیژن آلومینیومی اصولاً در حجم های یک تا پنج لیتری و همین طور ده لیتری در بازار یافت می شوند، حال آن که کپسول های اکسیژن فولادی در حجم های یک و پنج، ده، بیست، بیست و هفت، چهل و پنجاه در بازار به فروش می رسند.

مدت زمان استفاده مشخصی برای کپسول های اکسیژن بیمارستانی، خانگی یا همراه نمی توان نام برد چرا که این مدت زمان به میزان استفاده و مقدار لیتر اکسیژنی که در هر ساعت برای بیمار مورد نیاز است بستگی دارد و طبیعتاً در بیماران مختلف، متغیر است و این میزان هم توسط پزشک معالج تعیین می شود. به عنوان مثال یک کپسول اکسیژن ده لیتری با جریان اکسیژن رسانی تنظیم شده روی هفت لیتر در دقیقه، می تواند تقریباً 4 تا 6 ساعت برای بیمار مفید باشد حال آن که یک کپسول اکسیژن پنج لیتری با جریان اکسیژن رسانی تنظیم شده روی جریان سه لیتر در دقیقه، تقریباً سه تا پنج ساعت کاربرد دارد.

کپسول های اکسیژن در دو نوع کپسول اکسیژن آلومینیومی و کپسول اکسیژن فلزی ساخته می شوند که در ادامه به توضیح مختصری درباره این دو نوع کپسول می پردازیم. همچنین پیشنهاد می دهیم مطالعه مقاله از کجا بفهمیم کپسول اکسیژن تمام شده را از دست ندهید.

تفاوت کپسول اکسیژن آلومینیومی و کپسول اکسیژن فلزی

کپسول اکسیژن آلومینیومی

کپسول اکسیژن آلومینیومی

کپسول اکسیژن آلومینیومی دارای ویژگی های زیر است:

 • از نظر وزن کپسول های اکسیژن آلومینیومی از کپسول های اکسیژن فلزی سبک تر هستند.
 • از لحاظ ظاهری کپسول های اکسیژن آلومینیومی از کپسول های اکسیژن فلزی شیک تر هستند.
 • کپسول های اکسیژن آلومینیومی با محیط سازگاری بیشتری دارند.

کپسول اکسیژن فلزی

کپسول اکسیژن فلزی ویژگی های زیر را دارد:

 • جنس بدنه کپسول های اکسیژن فلزی از فولاد است.
 • کپسول های اکسیژن فلزی در دسترس ترین و معمول ترین کپسول ها هستند.
 • کپسول های اکسیژن فلزی وزن بیشتری نسبت به کپسول های آلومینیومی دارند.

کپسول اکسیژن طبی

کپسول اکسیژن طبی، ظاهری استوانه ای دارد که معمولا از جنس آلومینیوم یا آهن است و برای ذخیره اکسیژن کاربرد دارد. برای بیمارانی که میزان سطح اکسیژن خون آن ها کاهش پیدا کرده است، اکسیژن طبی استفاده می شود. این بیماران برای مدت کوتاهی به اکسیژنی بالاتر از اکسیژن موجود در هوا نیاز دارند. برای این که اکسیژن خروجی از کپسول کنترل شود، از دستگاهی به نام مانومتر استفاده می شود که باید آن را به صورت جداگانه تهیه کرده و به کپسول اکسیژن طبی متصل کنند. مانومتر دارای مخزن آب است که باعث رساندن اکسیژن مرطوب به ریه ها می شود. با استفاده از مانومتر، دبی اکسیژن خروجی متناسب با وضعیت بیمار تنظیم شده و با استفاده از ماسک اکسیژن یا نازال بینی به بیمار انتقال می یابد. کپسول اکسیژن طبی انواع گوناگونی دارد ولی در بیمارستان ها معمول ترین ظرفیتی که استفاده می شود، کپسول های اکسیژن 40 لیتری یا 50 لیتری هستند.

نحوه شارژ کپسول اکسیژن و آدرس مراکز شارژ کپسول اکسیژن

نحوه شارژ کپسول اکسیژن و آدرس مراکز شارژ کپسول اکسیژن
نحوه شارژ کپسول اکسیژن و آدرس مراکز شارژ کپسول اکسیژن

یکی از نکات مهم استفاده از کپسول های اکسیژن، این است که هر گاه بیمار نیاز مبرم به اکسیژن داشت، بتواند به راحتی از آن استفاده کند. این کار هم میسر نمی شود مگر با شارژ به موقع و مداوم کپسول های اکسیژن.

این کار، یعنی شارژ کردن کپسول های اکسیژن معمولاً به روش های مختلفی قابل انجام است. به عنوان مثال می توانید این کار را در بیمارستان ها یا مراکز درمانی انجام دهید یا اینکه آن را به مراکز تولید کپسول اکسیژن ارسال کنید تا برای شما شارژ کنند و آن را به شما بازگردانند. اگر خواستید کپسول اکسیژن را برای تولید کننده آن بفرستید تا برای شما شارژ کنند و به شما برگردانند، به چند نکته توجه کنید.

اول اینکه دقت داشته باشید حتماً کپسول خود شما را برگردانند زیرا ممکن است یک سیلندر قدیمی را به شما بازگردانند که در آن صورت متضرر خواهید شد.

برای شارژ کپسول اکسیژن خود می توانید به مراکز مختلفی مراجعه کنید. به راحتی و با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید به آدرس های مختلف این قبیل مراکز دست پیدا کنید فقط پیش از اینکه کپسول اکسیژن خود را برای شارژ به این مراکز ببرید، از استاندارد بودن کار آن ها اطمینان حاصل کنید. شارژ کپسول اکسیژن حامی، مرکز شارژ اکسیژن سیار رز و امداد اکسیژن تهران برخی از این گونه مراکز هستند.

ترالی حمل کپسول اکسیژن چیست و کاربردش چیست؟

ترالی حمل کپسول اکسیژن چیست و کاربردش چیست؟
ترالی حمل کپسول اکسیژن چیست و کاربردش چیست؟

ترالی های حمل کپسول اکسیژن وسیله ای آهنی و مقاومی هستند که با دو چرخ مقاوم در زیر برای جا به جایی کپسول های اکسیژن به کار می روند. این ترالی ها اصولاً برای جا به جایی  ایمن کپسول های اکسیژن طراحی و ساخته شده اند و جای خیلی کمی را اشغال می کنند. هم چنین اغلب دارای یک کمربند ایمنی میانی هستند تا کپسول کاملاً روی آن فیکس شود. ترالی های حمل کپسول اندازه های متفاوتی دارند که این اندازه ها با توجه به حجم کپسول متغیر است.

راهنمای خرید کپسول اکسیژن

راهنمای خرید کپسول اکسیژن
راهنمای خرید کپسول اکسیژن

در هنگام خرید کپسول های اکسیژن باید به نکات مختلفی دقت کنید. اولین نکته این است که چه حجمی از کپسول را انتخاب کنید چراکه حجم های متفاوت کپسول کارایی های متفاوتی هم دارند، به عنوان مثال کپسول های بیست، چهل و پنجاه لیتری فقط کاربرد بیمارستانی دارند و کپسول های اکسیژن ده و کمتر از آن، کاربرد خانگی دارند.

دومین مورد جنس بدنه کپسول ها است، کپسول های فولادی، سنگین بوده و به دلیل آلیاژ فلز به کار رفته در آن ها مستعد زنگ زدگی و فرسودگی هستند. هم چنین ظاهر زیبایی ندارند و حجیم و بزرگ به نظر می رسند، ولی کپسول های از جنس آلومینیوم، دارای دوام بیشتری هستند و شکل ظاهری بهتری دارند. این کپسول ها وزن کمتری دارند و حمل و نقل آن ها ساده تر است.

در ایران می توانید از برندهای مختلف ایرانی یا چینی کپسول های اکسیژن را خریداری کنید که به جرأت می توان گفت که هر دو آن ها کیفیت مطلوبی دارند. همچنین اگر قصد خرید کپسول اکسیژن برای بیماران کرونایی را دارید به شما پیشنهاد میکنیم تا حتما مقاله مربوط به آن را در سایت بیوتی سنتر مطالعه فرمایید.

قیمت کپسول اکسیژن

عوامل گوناگونی در محاسبه قیمت کپسول های اکسیژن موثر هستند که از جمله این عوامل می توان به گنجایش کپسول، شرکت سازنده، نوع کپسول و … اشاره نمود. برای مثال نوع آلومینیومی کپسول اکسیژن به علت ویژگی هایی که دارد، معمولا از نوع فلزی آن گران تر است. به طور کلی قیمت کپسول های اکسیژن که در بازار ایران موجود هستند از صد هزار تومان الی پنج میلیون تومان یافت می شوند.

خرید کپسول اکسیژن

خرید کپسول های اکسیژن با کیفیت و اصل که نیاز بیمار را رفع کند، موضوعی مهمی به شمار می آید. در خرید کپسول های اکسیژن باید چند معیار مهم را در نظر داشت که یکی از مهم ترین آن ها، میزان اکسیژنی است که بیمار به آن نیاز دارد. برای مثال اگر بیمار به صورت محدودی به اکسیژن نیاز داشته باشد، می تواند با تماس گرفتن، حجم مورد نظر را سفارش داده و تحویل بگیرد. در این زمینه بسیاری از مراکز خدمات پرستاری وجو دارند که کپسول های اکسیژن را به قیمتی مقرون به صرفه عرضه می کنند.

برای خرید کپسول اکسیژن و اطلاعات تکمیلی می توانید با کارشناسان مجموعه بیوتی سنتر در ارتباط باشید و سوالات خود را از ما بپرسید.

تولید کنندگان داخلی و خارجی کپسول اکسیژن

تولید کنندگان داخلی و خارجی کپسول اکسیژن
تولید کنندگان داخلی و خارجی کپسول اکسیژن

مراکز مختلفی در ایران اقدام به فروش انواع کپسول های اکسیژن طبی و بیمارستانی می کنند که از جمله برندهای موجود می توان به کپسول های اکسیژن سبک ساخت چین، کپسول های اکسیژن فولادی ساخت چین و همین طور کپسول های اکسیژن فولادی ساخت ایران اشاره کرد، به عنوان مثال در میان شرکت های ایرانی، کارخانه اکسیژن سامان اراک (مجتمع گازهای طبی و صنعتی سامان) هم یکی از شرکت های سازنده کپسول های اکسیژن است.

هم چنین از بهترین و مرغوب ترین برندهایی که هم اکنون می توان از بازار تهیه کرد، کپسول های اکسیژن اکسایز (Oxaz) و اکسیژن ساز  ZTMed پنج لیتری تولید شده در کارخانه زیست تجهیز شریف و همین طور کپسول اکسیژن پلاس است که در ایران تولید می شوند و کیفیت بسیار بالایی دارند.

و اما اگر بخواهیم از برندهای اکسیژن ساز خارجی اسم ببریم باید به دستگاه های Airsep و Devilbiss که در امریکا تولید می شود اشاره کنیم. هم چنین  Oxylife که یک محصول ساخت کشور چین است نیز از برندهای معتبر است. همچنین ما در مقاله ای به صورت کامل به بررسی بهترین مارک کپسول اکسیژن پرداخته ایم.

نتیجه گیری

کپسول اکسیژن، وسیله ای است که از آن برای رساندن اکسیژن به افرادی که دچار کمبود اکسیژن شده اند و هم چنین کسانی که دچار بیماری های ریوی، قلبی، مسمومیت با گاز و … شده اند، استفاده می شود. کپسول های اکسیژن انواع مختلفی دارند که در این مقاله به توضیح مختصری از آن ها پرداختیم.

چرا قیمت کپسول اکسیژن در سایت بیوتی سنتر ارزان است؟

بیوتی سنتر از مراکز تخصصی و اصلی فروش انواع لوازم پزشکی در ایران می باشد و به همین علت قیمت محصولات آن ارزانتر از دیگر فروشگاه ها می باشد

انواع ظرفیت و سایز کپسول اکسیژن چقدر می باشد؟

کپسول های اکسیژن در سایزهای 2.5 ، 5، 10، 20، 40، 50 لیتری می باشد که هرکدام بسته به لزوم استفاده از آن می تواند مورد استفاده قرار بگیرد